Bilgisayar aniden kapandı

Bugün bilgisayar kendini aniden kapattı. Power tuşuna bastım yok, fişi çıkarıp taktım çalıştı. Şu an sıkıntı yok. PSU'da korumalar var ani dalgalanmada falan koruma özelliği var, ondan mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nuzun marka ve modelini belirtin.
Bilgisayarın aniden kapanmasının bir diğer nedeni ise çok ısınmasından kaynaklı olabilir. HWMonitor programı ile sıcaklık değerlerinizi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bugün bilgisayar kendini aniden kapattı. Power tuşuna bastım yok, fişi çıkarıp taktım çalıştı. Şu an sıkıntı yok. PSU'da korumalar var ani dalgalanmada falan koruma özelliği var, ondan mıdır acaba?

Farklı nedenleri olabilir bu durumun. Sıcaklık ölçümlerini yapın ve virüs taraması yapın ben aynı sorunu yaşadığımda tarama ile çözmüştüm.

Şu an soğumuş olmasına rağmen açılmıyorsa PSU yanmış olabilir, yaklaşık 2 ay önce benimde başıma geldi birden kapandı açılmadı bir daha. Başka bir PSU ile güç verdim ana karta ve çalıştı tüm parçalarım.

Bir parçasını özelleştirmediyseniz sistemin darboğaz yaşayacağını sanmıyorum ancak işlemci sıcaklığını yine de ölçün ve dediğim gibi taramayı yapın.

Tamamdır, ısıya bakayım. Ben sonra size geri döneyim.

Şu an soğumuş olmasına rağmen açılmıyorsa PSU yanmış olabilir, yaklaşık 2 ay önce benim de başıma geldi birden kapandı açılmadı bir daha. Başka bir PSU ile güç verdim ana karta ve çalıştı tüm parçalarım.

Yok, şu an o bilgisayarla yazıyorum. Hiçbir sıkıntısı yok şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı