Bilgisayarın aniden kapanması

Geist232

Centipat
Bilgisayar bir süre önce kendi kendine aniden kapandı. Güç düğmesine tekrar bastıgım halde açılmadı PSU'yu kapattım, biraz bekledim kasanın üstünde hep yanan mavi bir ışık var. O da gidince tekrar açtım ve açıldı.
Sıcaklık değerlerinde bir problem gözükmüyor, oyunlarda denediğimde ise değerler aynı. Görünürde hiçbir problem yok fakat aniden kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen sorun Termal Macun'dan kaynaklı. Benim PC'inin de Termal Macun'u kurudu ve bazı oyunlar da aniden kapanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU kaynaklı da olabilir.

Bilgisayarı test amaçlı gece açık bıraktım arkaya da CS:GO açtım açık kalsın ekran kapanmasın diye akşam bıraktım sabah baktıgımda 10.30 saat açık kalmış ve hiç kapanmamış.

PSU nun arızalı olup olmadığı bir oyun açılıp ana ekranda bekletilerek anlaşılmaz. Bunu anlamak için bilgisayarınıza Stess Testi yapın. Bilgisayar yük altında iken güç kaynağı daha fazla w çeker. Bu da güç kaynağınızın sisteme yetip yetmediğini anlamanızı sağlar.

Geri
Yukarı