Bilgisayarın aniden kasıp ekranın simsiyah olması

Entropy

Hectopat
Oyun oynarken aniden oyun kasmaya başlıyor ve ekran simsiyah oluyor ama kasa çalışıyor ve sesler geliyor. Bunu Battlefield 3, Prison Architect, M&B Warband, Minecraft ve birkaç oyunda daha gördüm. Sadece oyunda değil Google'de arama yaparken 2 kez bu durum oldu. En garibi ise kasadan aşırı fan sesi de gelmiyor. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu. Bu sorun neden kaynaklanıyor. Ben GPU'dan olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz neler ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken aniden oyun kasmaya başlıyor ve ekran simsiyah oluyor ama kasa çalışıyor ve sesler geliyor. Bunu Battlefield 3, prison architect, m&b Warband, Minecraft ve birkaç oyunda daha gördüm. Sadece oyunda değil Google'de arama yaparken 2 kez bu durum oldu. En garibi ise kasadan aşırı fan sesi de gelmiyor. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu. Bu sorun neden kaynaklanıyor. Ben GPU'dan olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz neler ve nasıl çözebilirim?

Bütün driverlarınız güncel mi? Ayrıca bilgisayarınız laptop mu masaüstü mü?

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum.

CPU: i3-8100
GPU: Nvidia GeForce GT730
RAM: 4GB
HDD: 1TB
Bilgisayar bileşenlerini kontrol ettiniz mi? Arada temassızlık vs. gibi sorunlar olabilir. Yine de öncelikle duruma yazılımsal yaklaşıp tüm driverları güncellemenizi tavsiye ediyorum.

Bilgisayar bileşenlerini kontrol ettiniz mi? Arada temassızlık vs. gibi sorunlar olabilir. Yine de öncelikle duruma yazılımsal yaklaşıp tüm driverları güncellemenizi tavsiye ediyorum.
Kasa dışındaki tüm kabloları söküp yeniden taktım. Driverlar güncel ama kasa içini açamıyorum. Malesef hazır bilgisayar aldığım için garantiyi tehlikeye atmak istemiyorum.

Kasa dışındaki tüm kabloları söküp yeniden taktım. Driverlar güncel ama kasa içini açamıyorum. Malesef hazır bilgisayar aldığım için garantiyi tehlikeye atmak istemiyorum.
Garantisi varsa hocam direk sorunu aldığınız yerle çözün. Sizin için daha kolay olur hem de garantinizi riske atmamış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı