Bilgisayarın Arkasını Açsam Garanti Dışı Kalır Mı?

Murat Koç

Kilopat
Makaleler
69
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523789582
Arkadaşlar Lenovo G500 leptop var. İlk aldığım gün çok serindi şimdi ısınmaya başladı. Arkasında etiket var onu kaldırsam ve içini açıp fanını temizlesem garanti dışı kalır mı?
@Recep Baltaş

Garanti Dışı kalmaz. Ama ürüne bir zarar verir iseniz o zaman garanti dışı kalacaktır.
Verdiğim linkte Lenovonun kendi verdiği cihaz söküm talimatları var G500 için. Sayfa 31 ile 39 arasında gerekli sökme bilgilerini bulabilirsin. Ayrıca benim açmış olduğum Lenovo G500 Fan Temizleme rehberinden yararlanabilirsin.

Lenovo Cihaz Söküm Talimatlari ( PDF ) : tr-TR.pdf — Yandex.Disk
Lenovo G500 Fan Temizleme Rehberi : Lenovo G500 Fan Temizleme Rehberi | Technopat Sosyal

Verdiğiniz linkler için teşekkürler. Ancak burada hiçbir bilgi bulunmuyor. Ram takma çıkarma, HDD takma çıkarma, bunları bende biliyorum ancak benim için önemli olan o etiketi kaldırınca bilgisayarın garanti dışı kalmamasıdır. Bu arada siz garanti dışı kalmayacağını nereden öğrendiniz?

Lenovo ile aramda baya bir sorun oluşmuştu mahkemelik olmuştuk. Eski Lenovo bilgisayarım'a da SSD takmak için aramıştım kendiniz takabilirsiniz demişlerdi bende takmıştım sorun yaşamadım. Siz yinede arayıp sorun içiniz rahat etsin. Hem servisi (BDH) hemde Lenovo destek hattını arayıp sorun 0212 912 01 34

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı