Çözüldü Bilgisayarın çok yavaşlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Son 2 gündür bilgisayarım çok fazla yavaşladı. Tarayıcıya bile giremiyorum neredeyse. Bilgisayar ilk açıldığında sıkıntı yok, 5 dakika geçtikten sonra RAM kullanımı 98 oluyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu. AV indirip taratayım dedim, eski sürüm Windows 7 olduğu için yüklenmedi. En son Microsoft Security Essentials indirmiştim Microsoft'un sitesinden, o da kurulmadı zaten. Neden kaynaklanıyor?

Çözüm
Edge'da çerezleri silme menüsünü bulamadım ayarlardan.

Bu ss bilgisayar boşta iken çekilmiştir herhangi bir uygulama açık değildir.

Sildim ve sorun devam ediyor.

HitmanPro ile taradım 99 tane virüs buldu hepsini sildim bilgisayarı yeniden başlattım bakalım ne olacak?
99 çok yüksek bir rakam. Bilgisayar açıldığında AdwCleaner ile virüs artıklarını temizleyin. Belli ki kendinizi koruyamıyorsunuz, sağlam bir antivirüs yükleyin. Sorununuz çözülmezse format atmayı deneyin. Eğer yazdığım yönlendirmeler sonucu sorunun düzelirse çözüm olarak işaretlersen çok mutlu olurum. İyi günler dilerim. Bu diyeceklerim ilerisi için genel olarak https olmayan sitelere girmeyin. İndirdiğiniz bilinmeyen yayıncıdan olan dosyayı VirusTotal'e alarak güvenli olduğundan emin olun. Antivirüs olarak Kaspersky önerimdir. İyi günler tekrardan.
Son 2 gündür bilgisayarım çok fazla yavaşladı. Tarayıcıya bile giremiyorum neredeyse. Bilgisayar ilk açıldığında sıkıntı yok, 5 dakika geçtikten sonra RAM kullanımı 98 oluyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu. Av indirip taratayım dedim, eski sürüm Windows 7 olduğu için yüklenmedi. En son Microsoft Security essentials indirmiştim Microsoft'un sitesinden, o da kurulmadı zaten. Neden kaynaklanıyor?

Virüs girmiş olabilir yani trojan. Trojan da PC'nizi oldukça yavaşlatır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 2 gündür bilgisayarım çok fazla yavaşladı. Tarayıcıya bile giremiyorum neredeyse. Bilgisayar ilk açıldığında sıkıntı yok, 5 dakika geçtikten sonra RAM kullanımı 98 oluyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu. AV indirip taratayım dedim, eski sürüm Windows 7 olduğu için yüklenmedi. En son Microsoft Security Essentials indirmiştim Microsoft'un sitesinden, o da kurulmadı zaten. Neden kaynaklanıyor?
AV indirmekle bence daha büyük bir hata yapmışsın. Kullandığın sistemin özellikleri nedir?

Artı -2 Eksi
Malwarebytes temizler diye düşünüyorum. Malwarebytes AV değil, Anti-Malware.İndirip tarama yapın. Daha sonra AdwCleaner ile virüs kalıntılarını temizleyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı