Bilgisayarın donup takılması RAM kullanımıyla mı alakalı?

granitema

Decapat
1618506545320.png

Merhaba. Windows 8.1 kullanıyordum, bugün bir donanım sorunundan dolayı Win 10'a geçiş yaptım. Görüldüğü üzere 4 GB RAM'e sahibim. Win 10 1.5-2 GB RAM kullanıyor. Discord, Spotify, WhatsApp derken %80-%90 varıyor. Bunun sonucunda mı emin değilim arada takılmalar oluyor. İstenilmesi halinde PC özelliklerimi de atarım ama 4x2 RAM almayı düşünüyorum. Desteklerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 976158

Merhaba. Windows 8.1 kullanıyordum, bugün bir donanım sorunundan dolayı Win 10'a geçiş yaptım. Görüldüğü üzere 4 GB RAM'e sahibim. Win 10 1.5-2 GB RAM kullanıyor. Discord, Spotify, WhatsApp derken %80-%90 varıyor. Bunun sonucunda mı emin değilim arada takılmalar oluyor. İstenilmesi halinde PC özelliklerimi de atarım ama 4x2 RAM almayı düşünüyorum. Desteklerinizi bekliyorum.
evet Ram yüzünden takılma oluyor bide HDD ye sanal bellek yaptıysanız vay halinize
bende 4GB kullanıyorum dc açarsam kasmaya başlıyor

Daha çok HDD kaynaklı olabilir hocam. 4 GB RAM zaten Windows 10 için yeterli olmuyor.

Windows 10 HDD üzerinde, RAM miktarınız 4GB. O kadar yazılım eşzamanlı açıldığında takılmaların olması çok normal. Multitasking için en az 8GB RAM kullanmalısınız ve mümkünse sisteminizi SSD üzerine kurun.

Bir tane daha 4 GB RAM almak güzel olacaktır. HDD kullanmanız takılmanın sebebidir. Bir de bu kadar çıkarılabilir disk ile ne yapıyorsunuz?
Hocam 2x2 şu an zaten 4x2 yapmayı düşünüyorum. Bilgisayarım eski daha fazla para harcamak istemiyorum ssd ve ram alıp. Kullandığım işletim sisteminden olsa gerek boş slotlarda usb disk var gibi gözüküyor.
evet Ram yüzünden takılma oluyor bide HDD ye sanal bellek yaptıysanız vay halinize
bende 4GB kullanıyorum dc açarsam kasmaya başlıyor
Yok hdd tek parça 300 gb samsung hdd ama çok eski 2011'den kalma. 4x2 yapacağım rami.
Daha çok HDD kaynaklı olabilir hocam. 4 GB RAM zaten Windows 10 için yeterli olmuyor.
Hocam 4x2 ram alacağım sanırım. SSD de almamı önerir misiniz?
4 GB RAM zaten Windows 10 için yetersiz dediğiniz gibi bir tane daha 4 GB'lık RAM alın. Ve SSD alın Windows 10'da HDD kullanmak işkence gibi. Yani şu an yaşadığınız durum RAM ve HDD'den dolayı oluyor.
Maalesef ram 2x2 o sebeple 2x4 almam gerekecek. Bilgisayarımda dahili tek disk Samsung'un 300 GB'lık HDDsi var. Sanırım ondan.
HDD'den de kaynaklanıyor olabilir. Ama +4 GB RAM takviyesi yapmanız lazım.
Evet hocam rami 4x2 yapacağım ama dediğim gibi SSD'ye para verip bu ölü pcye daha fazla yatırım yapmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı