Bilgisayarın ekranını HDMI ile televizyona yansıttığımda bir kısmı daha sonradan geliyor

TheHope0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın ekranını HDMI kablosu ile televizyona yansıtıp film/dizi izlemek istedim. Sanki televizyonun ekranında iki tane ekran var gibi. Birisi %75'ini, diğeri ise %25'ini kaplıyor gibi. Bu yaklaşık %25'lik kısım ise diğer kısımdan daha geç geliyor ve fiziksel bir dikdörtgen varmış gibi gözüküyor. Çok aşırı gecikme değil ama biraz somut olarak belli oluyor dikkat edince. Benim de bireysel olarak takıntım var maalesef. Pes oynarken pek sorun yaşamamıştım. Neden böyle oluyor?

Ekran oranlarında 16:9 ve 4:3 formatlarını biliyorsunuz dur lâkin monitörlerde bu oranlar etkili değil maalesef.
Ekran oranı için seçenekle ya da ayarlardan ekran bölümü içerisinde mevcut oluyor.
Siz Marka belirtirseniz yardımcı olabilirim belki, elimde 2 ayrı marka televizyon var şansımız deneylim.

Ekran oranlarında 16:9 ve 4:3 formatlarını biliyorsunuz dur lâkin monitörlerde bu oranlar etkili değil maalesef.
Ekran oranı için seçenekle ya da ayarlardan ekran bölümü içerisinde mevcut oluyor.
Siz marka belirtirseniz yardımcı olabilirim belki, elimde 2 ayrı marka televizyon var şansımız deneylim.

Bilgisayarım Monster. 1920x1080, 120Hz, metin ve ölçeklendirme olarak %125 kullanıyorum (%100'de veya 1366 çözünürlükte fark etmedi, sadece belirtmek istedim). Televizyon LG ve Android TV özelliği bulunmamaktadır. HDMI takınca bilgisayar üzerinden görüntülediğim zaman maximum Hertz değeri 60 olarak gözükmektedir [LG TV]. Ben 75Hz diye biliyordum [LG TV].

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam ekran sığdır seçeneği var.

İşte ön yargılı yaklaştığımız muhteşem çocuklar! Toxic değil kendisi ve çözüm odaklı gitmiş helal kardeşime. Sabah bir deneyeyim tekrar. Olursa eğer çözüm olarak işaretleyeceğim. Teşekkürler.

Ek olarak başka fikir belirtmek isteyenler olursa onların da fikrini alabilirim.

Ek bilgi Hz değerini ayarlıya biliyorsunuz. Ama orta seviye televizyonlarda 60 Hz geçmiyor.
Masaüstü sağtık >Görüntü Ayarları> (Aşağıda) Gelişilmiş Görüntü Ayarları> Hz değeri en yüksek ne destekliyorsa orası mevcut olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı