Bilgisayarın fanları 1 saniye çalışıp duruyor

SeyitAlix

Decapat
Bilgisayarım artık çalışmıyor sorunu güç kaynağından sandım ve yeni güç kaynağı aldım ama yine aynı şey oluyor. Fanlar 1 saniye dönüyor, sonra duruyor. Anakart güç alıyor (ışığı yanıyor). Yardımcı olabilir misiniz, fazla anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım artık çalışmıyor sorunu güç kaynağından sandım ve yeni güç kaynağı aldım ama yine aynı şey oluyor. Fanlar 1 saniye dönüyor, sonra duruyor. Anakart güç alıyor (ışığı yanıyor). Yardımcı olabilir misiniz, fazla anlamıyorum.
Bende de aynısı oluyordu. Daha sonra mahallenin bilgisayarcısına [Classic] götürdüğümde macunladı, temizledi geri verdi. Çalıştı. Sadece bu kadar. Tabi senin sorununu tam bilmiyoruz.

RAM'lerinde temassızlık olabilir çıkarıp silgiyle bakır bölgesini temizleyip ikisinin yerini değiştirin.

BIOS pilini çıkarın 10 saniye sonra tekrar takmayı deneyin.
Üzgünüm ama bios pili nedir neye benzer beni biraz aydınlata bilir misiniz
RAM'lerinde temassızlık olabilir çıkarıp silgiyle bakır bölgesini temizleyip ikisinin yerini değiştirin.

Yaptım efendim ama olmadı maalesef.

Kapatmadan önce güncelleme yaptınız mı?

Hayır en son 1yil önce kullandım onda da monitörü kirmistim hızlıca kaldırdım bende.
BIOS'dan güç aşırtması yaptın mı hiç?
O ne olduğunu bilmiyorum
Fan bozuk ya da fanlar kontrolcüye mi bağlı ya da direk güç kaynağına mı avometreniz varsa kontrol edin yoksa fan değiştirin.
Maalesef avometrem yok

Yeni konular

Geri
Yukarı