Bilgisayarın fanları çalışıyor ama görüntü yok

rtx_4090

Decapat
Daha fazla  
RAM
1333mHZ 4GB CL ? bilmiyorum
SSD veya HDD modeli
Western Digital Blue 500GB HDD
Ekran kartı
Asus R7 240 (Fanlı olan)
Anakart
Gigabyte GA-H61M DS2
İşlemci
İntel Core i5 2400
Arkadaşlar şimdi ben bir ara bilgisayar kullanıyordum ve aniden görüntü gitti, geri açtım geldi ve yarım saat sonra geri gitti. Bu böyle devam ediyor. Bilgisayarımın özelliklerini bakabilirsiniz. Yaklaşık 1,5 aydır bu sorunu yaşıyorum. Bu Technopat'ta bu sorunla ilgili açtığım ikinci konu. Eski konumda görüntüler var şu an çekmeye üşeniyorum.

Eski konum:Monitör 30-60 dakika açık kaldıktan sonra beyaz görüntü veriyor
Görüntüler için bu konuya bakabilirsiniz.

Sistem:
Sistemim: H61M DS2 v4 - İntel Core i5 2400 - Asus Radeon R7 240 - 4GB 1333mHZ RAM - Western Digital 500GB Hard Disk - Bross 250W PSU - Bross Kasa - Samsung SyncMasterB1930NW (Mönitör bozuk açtığım konudan ne yapabileceğimi ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.) - Everest KB-250U - Inca IM118K - HP Pavilion Gaming Headset 400

Arkadaşlar şimdi ben bir ara bilgisayar kullanıyordum ve aniden görüntü gitti, geri açtım geldi ve yarım saat sonra geri gitti. Bu böyle devam ediyor. Bilgisayarımın özelliklerini bakabilirsiniz. Yaklaşık 1,5 aydır bu sorunu yaşıyorum. Bu Technopat'ta bu sorunla ilgili açtığım ikinci konu. Eski konumda görüntüler var şu an çekmeye üşeniyorum.

Eski konum:Monitör 30-60 dakika açık kaldıktan sonra beyaz görüntü veriyor
Görüntüler için bu konuya bakabilirsiniz.

Sistem:
Sistemim: H61M DS2 v4 - İntel Core i5 2400 - Asus Radeon R7 240 - 4GB 1333mHZ RAM - Western Digital 500GB Hard Disk - Bross 250W PSU - Bross Kasa - Samsung SyncMasterB1930NW (Mönitör bozuk açtığım konudan ne yapabileceğimi ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.) - Everest KB-250U - Inca IM118K - HP Pavilion Gaming Headset 400
Ram takılı olmayınca veya tam oturmayıncada ekran gelmiyodu bende çıkar ramı sil silgiyle sarı ucunu temizle tekrar tak iyice oturduğundan emin ol sonra dene olmuyosa ramde sorun yoktur yada bozuktur.

Bana göre PSU sıkıntı bence.Çünkü 250W ve sertifikasına yok.Şu an bir 150W veriyordur herhalde.10 sene oldu almalı emektar bilgisayarımı
O zaman yeni 600W PSU al eminsen tabi.

RAM takılı olmayınca veya tam oturmayınca da ekran gelmiyordu bende çıkar RAM'ı sil silgiyle sarı ucunu temizle tekrar tak iyice oturduğundan emin ol sonra dene olmuyorsa RAM'de sorun yoktur ya da bozuktur.

Babamla PC temizlerken ancak yaparız. Yaparsam babam beni Allah'ımla kavuşturur.

RAM takılı olmayınca veya tam oturmayınca da ekran gelmiyordu bende çıkar RAM'ı sil silgiyle sarı ucunu temizle tekrar tak iyice oturduğundan emin ol sonra dene olmuyorsa RAM'de sorun yoktur ya da bozuktur.

O zaman yeni 600W PSU al eminsen tabii.

Emin değilim R7 240 kartım var 600W çok fazla. 300W bence yeter. Zaten yakın zamanda bir bilgisayarcıya göstericez.

Korkacak bir şey yok ki RAM'ı çıkartıcan silicen sarı uçlarını sonra üstünde bir şey kalmayacak tekrar takıcan.

Kablolar falan var bir sürü bu işlerden çok anlamıyorum montajdan vb.

Geri
Yukarı