Bilgisayarın fişi çekilince açılıyor

xelys

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, bugün 2 aydır sorun yarattığım bir problemimi sizinle paylaşmak istiyorum. Umarım bu sorun çözülür. Yaklaşık 2 aydır bilgisayarı her açtığım da bilgisayar açılmıyor. Görüntü gelmiyor ama kasada çalıştığına dair fan sesleri oluyor. Bilgisayarı yaklaşık 10 dakika kadar böyle bekletince, görüntü yok ama kasa çalışıyor halde fişini çekiyorum ve tekrar fişi takıp güç düğmesine basınca açılıyor. Umarım sorunum çözülür bu sorun çözülürse beni büyük bir uğraştan kurtarırsınız. Şimdiden teşekkürler.

Statik elektrik olabilir arkadaşın dediği gibi. Daha küçük bir ihtimalle anakartta minik bir kısım arızalı olabilir. Ama bana statik elektrik ihtimali daha yüksek geldi gibi. Ama emin değilim.

PSU'ya giden güç kablosu takılı değilken bilgisayarın butonuna basıp basıp çekin elinizi. Daha sonra 3-4 saniye basılı tutup bırakın. Bir iki fan hareket edip duracaktır fazla enerji olmadığı için. İçindeki statik elektriği atmış olur.

Araba aküsü bitmiş de aracı vurduruyorsunuz gibi bi olay olmuş :) Umarım ciddi bir sorun yoktur.

PSU'ya giden güç kablosu takılı değilken bilgisayarın butonuna basıp basıp çekin elinizi. Daha sonra 3-4 saniye basılı tutup bırakın. Bir iki fan hareket edip duracaktır fazla enerji olmadığı için. İçindeki statik elektriği atmış olur.

Araba aküsü bitmiş de aracı vurduruyorsunuz gibi bir olay olmuş :) Umarım ciddi bir sorun yoktur.

Ama bilgisayara bağlı tüm kabloların çekilmesi gerektiğini de unutmayalım. Mouse, klavye gibi tüm cihazlarla bağlantı sökülmeli.

Anakart arızası muhtemelen. Aynı sorunu yaşadım. Statik elektriği attım hâlâ devam ediyordu. Anakarttanmış. Ben bilgisayar kasasındaki reset düğmesine basınca da açılıyordu. O yüzden fişini çekmiyordum.

Araba aküsü bitmiş de aracı vurduruyorsunuz gibi bi olay olmuş :) Umarım ciddi bir sorun yoktur.
Dediklerinizi aynen yaptım fakat fan oynamadı. Değişen bir şey olmadı.

Geri
Yukarı