Bilgisayarın güç kablosundan cızırtı sesi geliyor

396162

Hectopat
Arkadaşlar normalde PC'yi hep kulaklık ile kullanırım ama bugün acil işim vardı, kulaklık takmadan açtım PC'yi. Ama şunu fark ettim, PSU'nun güç girişi ile PC'nin güç kablosunun takıldığı yerden cızırtı sesi geliyor. İlk başta fan sürtüyor sandım ama sürtebilecek bir fan yok. Kulağımı iyice yaklaştırdım ve PSU'nun güç girişinden sürekli cızırtı geldiğini ama kısık sesle geldiğini duydum. Normal mi bilmiyorum ama oradan elektrik sesi gibi garip bir ses geliyor. Ve bazen bu ses artıyor. Mesela o ses artmasa ben oradan ses geldiğini fark etmezdim. Sorun nerede olabilir? Oradan ses gelmesi normal mi? Sistem sıkıntısız çalışıyor ama şu an kulaklık takılı değilken oradan gelen sesi uzaktan dinlemeye çalışıyorum ve cidden en fazla 5 dakikada bir küçük bir cızırtı sesi geliyor. Eğer iyice yaklaşırsam hep cızırtı geldiğini duyuyorum ama o küçük cızırtı normal gibi geldi, arada sesinin artması garip.
Arkadaşlar normalde PC'yi hep kulaklık ile kullanırım ama bugün acil işim vardı, kulaklık takmadan açtım PC'yi. Ama şunu fark ettim, PSU'nun güç girişi ile PC'nin güç kablosunun takıldığı yerden cızırtı sesi geliyor. İlk başta fan sürtüyor sandım ama sürtebilecek bir fan yok. Kulağımı iyice yaklaştırdım ve PSU'nun güç girişinden sürekli cızırtı geldiğini ama kısık sesle geldiğini duydum. Normal mi bilmiyorum ama oradan elektrik sesi gibi garip bir ses geliyor. Ve bazen bu ses artıyor. Mesela o ses artmasa ben oradan ses geldiğini fark etmezdim. Sorun nerede olabilir? Oradan ses gelmesi normal mi? Sistem sıkıntısız çalışıyor ama şu an kulaklık takılı değilken oradan gelen sesi uzaktan dinlemeye çalışıyorum ve cidden en fazla 5 dakikada bir küçük bir cızırtı sesi geliyor. Eğer iyice yaklaşırsam hep cızırtı geldiğini duyuyorum ama o küçük cızırtı normal gibi geldi, arada sesinin artması garip.
fsp ahbc 500w psu

aynı durumdan ben de muzdariptim ama kendi başına geçti.. Coil Whine de olabilir, biraz değişik bir ses. pc fişi eğer çoklu prize takılı değil ise tek başına fişe takın. hala geçmediyse psu güç kablosunu değiştirin. ayrıca güç pinlerinin oturduğuna dikkat edin. ama büyük ihtimalle bir sorun yoktur, coil whine olabilir. sonuçta sigortadan gelen elektriği alıp anakarta ileten bir güç birimi, bobin fısıldaması olsa bile normal karşılayabilirsiniz tabi aksi bir durum olmadığı sürece
Yani ses dışında bir sorun olmaz değil mi? Bayağıdır gelmiyor ses duymak için kafamı Psu nun içinde sokmam gerekiyor :D
psu nuzun modeli nedir bu arada ?
FSP AHBC 500W PSU

Yani ses dışında bir sorun olmaz değil mi? Bayağıdır gelmiyor ses duymak için kafamı Psu nun içinde sokmam gerekiyor :D

FSP AHBC 500W PSU
eğer öyleyse normaldir. en basiti, bir trafodan bile nasıl bobin sesi geldiğini düşünün. şahsen, evimin sigorta kutusundan bile bir cızırtı geliyor. ayrıca çok büyük ihtimalle coil whine dir

Dosya Ekleri

• IMG_20210301_172518.jpg
    IMG_20210301_172518.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_20210301_172557.jpg
    IMG_20210301_172557.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 77

Geri
Yukarı