Bilgisayarın güç tuşuna basınca sistem tepki vermiyor

bildiginmeren

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayardan video izlerken tak diye kapandı. Daha sonra açmaya çalıştığımda açıldı fakat 15 saniye sonra kapandı. Ben de sabah bakarım deyip ellemedim. Sabah Power tuşuna bastığımda ise hiçbir tepki vermiyordu. Ekran kartı ışığı yanıyor anakart ışıkları yanıyor fakat PC açılmıyordu. PSU'dan olduğunu düşünmesem bile farklı PSU ile denedim sonuç yine aynı. Tüm bileşenleri çıkartarak denedim yine sonuç değişmedi. En sonunda farklı anakart ile denedim yine çalışmıyor. Bu durumda sorun nerede bunu tam olarak nasıl anlayabilirim? Şu an işlemci de bir sorun olduğunu düşünmeye başladım fakat işin içinden çıkamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardan video izlerken tak diye kapandı. Daha sonra açmaya çalıştığımda açıldı fakat 15 saniye sonra kapandı. Ben de sabah bakarım deyip ellemedim. Sabah Power tuşuna bastığımda ise hiçbir tepki vermiyordu. Ekran kartı ışığı yanıyor anakart ışıkları yanıyor fakat PC açılmıyordu. PSU'dan olduğunu düşünmesem bile farklı PSU ile denedim sonuç yine aynı. Tüm bileşenleri çıkartarak denedim yine sonuç değişmedi. En sonunda farklı anakart ile denedim yine çalışmıyor. Bu durumda sorun nerede bunu tam olarak nasıl anlayabilirim? Şu an işlemci de bir sorun olduğunu düşünmeye başladım fakat işin içinden çıkam
Getirdiğiniz anakart üzerinde kendi parçalarınızı tek tek denediniz mi?

Hocam işlemciler genelde sorun çıkarmazlar fakat PSU ya da ekran kartında problem olabilir
Büyük bir ihtimal ekran kartı ekran kartınız yanmış olabilir ve böylece kasa kendini otomatik olarak kapatmış olabilir.

Bilgisayardan video izlerken tak diye kapandı. Daha sonra açmaya çalıştığımda açıldı fakat 15 saniye sonra kapandı. Ben de sabah bakarım deyip ellemedim. Sabah Power tuşuna bastığımda ise hiçbir tepki vermiyordu. Ekran kartı ışığı yanıyor anakart ışıkları yanıyor fakat PC açılmıyordu. PSU'dan olduğunu düşünmesem bile farklı PSU ile denedim sonuç yine aynı. Tüm bileşenleri çıkartarak denedim yine sonuç değişmedi. En sonunda farklı anakart ile denedim yine çalışmıyor. Bu durumda sorun nerede bunu tam olarak nasıl anlayabilirim? Şu an işlemci de bir sorun olduğunu düşünmeye başladım fakat işin içinden çıkamadım.

Sorun RAM'lerinizde olabilir.
İşlemci ve anakartı tek çalıştırıp deneyin.

Getirdiğiniz anakart üzerinde kendi parçalarınızı tek tek denediniz mi?

Kendi parçalarımı denedim fakat tek tek değil onu da denerim yarın.

Hocam işlemciler genelde sorun çıkarmazlar fakat PSU'ya da ekran kartında problem olabilir
Büyük bir ihtimal ekran kartı ekran kartınız yanmış olabilir ve böylece kasa kendini otomatik olarak kapatmış olabilir.

Ekran kartının güç ışığı yandığı için bu ihtimali düşünmemiştim açıkçası.

Sorun RAM'lerinizde olabilir.
İşlemci ve anakartı tek çalıştırıp deneyin.

Birkaç kişiye daha danıştım ve onlar da RAM'lerden olabilir dedi sanırım onlara da iyice bakacağım.

Geri
Yukarı