Çözüldü Bilgisayarın hava delikleri soğutucu için uygun mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

415668

Picopat
Makaleler
1
Herkese selamlar. Zalman NS-2000 soğutucu siparişi verdim fakat hafta sonu olduğu için henüz işlem yapılmadı. O sırada daha önce aklıma gelmeyen bir durum kafama takıldı. Bilgisayarın hava delikleri acaba soğutucu için uygun mu bilemedim. Fotoğrafını aşağıda vereceğim. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Eğer boşuna bir alım yapıyorsam siparişi iptal edeyim. Şimdiden teşekkürler. :)

Dosya Ekleri

• 20210228_172542-01.jpeg
    20210228_172542-01.jpeg
    193,9 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, yeterli olur. Aşırı bir düşme beklemeyin ancak.
Cihazdan memnun musunuz?
Kesinlikle. :)
Evet, yeterli olur. Aşırı bir düşme beklemeyin ancak.
Cihazdan memnun musunuz?
Bir de şu vakumlu soğutuculardan bakıyordum, baya etkili oluyorlarmış fakat fana zarar verebilir diyenler oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? Standart alt soğutucular fazla bir etki yapmadığı için pek içime sinmiyor açıkçası.

CP77 gibi şeyler oynarken işlemci 90'ı görüyor, GPU 60-70'lerde takılıyor.
90'dan 85'e düşürecek bir alete de 200-300 lira bayılmak istemiyorum açıkçası. En azından 80 ve altına düşmesi iyi olur. Bu kadar soğutmada standart soğutucularda pek beklenen bir şey değil diye biliyorum, o yüzden sinmiyor içime.
90'ın üstünde duruyor mu yoksa 90'ın üstüne çıkıp iniyor mu?
Hayır sürekli değişiyor. 85 altına düşmüyor, 90 üstüne de ara sıra çıkıyor. Genelde o aralıklarda.

90'dan 85'e düşürecek bir alete de 200-300 lira bayılmak istemiyorum açıkçası. En azından 80 ve altına düşmesi iyi olur. Bu kadar soğutmada standart soğutucularda pek beklenen bir şey değil diye biliyorum, o yüzden sinmiyor içime.
80 altı zor hocam, 90'ın üstünde durmadığı sürece sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı