Çözüldü Bilgisayarın hava delikleri soğutucu için uygun mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

415668

Picopat
Makaleler
1
Herkese selamlar. Zalman NS-2000 soğutucu siparişi verdim fakat hafta sonu olduğu için henüz işlem yapılmadı. O sırada daha önce aklıma gelmeyen bir durum kafama takıldı. Bilgisayarın hava delikleri acaba soğutucu için uygun mu bilemedim. Fotoğrafını aşağıda vereceğim. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Eğer boşuna bir alım yapıyorsam siparişi iptal edeyim. Şimdiden teşekkürler. :)

Dosya Ekleri

• 20210228_172542-01.jpeg
    20210228_172542-01.jpeg
    193,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
İşte şu vakumlu aletler baya düşürüyor izlediğim videolarda ama onun yüzünden de fanları bozmak istemem. Riske atamıyorum.
Vakumlu aletlerin bende fanlara zarar verdiği hakkında bir kaç şey okumuştum, tavsiye etmem. 80-90 arasında dolaşıyorsa normal sıcaklıklar. Benim 4 yıllık Dell laptopum 93 derece oluyor oyunlarda, sorunu olmadı henüz.

Zalman'dan memnun kalmayabilirsiniz soğutucu alacağım sıra alan 1-2 arkadaşla iletişime geçmiştim soğutucunun sessiz çalıştığını fakat soğutmadığını söylemişlerdi.
Ben de ondan tereddüt ettim, yorumlarda herkes çok sessiz olduğundan bahsediyor fakat benim derdim ses değil. Zaten yük altında lazım olacak sadece, e öyle bir durumda da bilgisayarın kendi fanları uçak gibi çalışıyor, önemli olan soğutması, ürünün de amacı doğrultusunda... Baktığımda 420-640 arası bir rpm değeri vardı yanlış hatırlamıyorsam o da çok düşük geldi ama herkes de çok memnun. Bir deneyeceğim artık, memnun kalmazsam iade ederim. O kadar para verdik. :D

Zalman'dan memnun kalmayabilirsiniz soğutucu alacağım sıra alan 1-2 arkadaşla iletişime geçmiştim soğutucunun sessiz çalıştığını fakat soğutmadığını söylemişlerdi.
Hocam Zalman'ın tam performansı sanırsam laptopa takıldığında değil, fiş tarzı bir şeye takıldığında oluyormuş. Monster kullananlar öyle diyordu.

Hocam Zalman'ın tam performansı sanırsam laptopa takıldığında değil, fiş tarzı bir şeye takıldığında oluyormuş. Monster kullananlar öyle diyordu.
Fiş için de yer yapmışlar fakat fişe takmak için kablosunu vermiyorlar pakette, ayrı almak gerekiyormuş. Saçmalık...

Evet ben de öyle bir şey okumuştum yeterli güç çekemiyormuş pc'den.
Ben de ondan tereddüt ettim, yorumlarda herkes çok sessiz olduğundan bahsediyor fakat benim derdim ses değil. Zaten yük altında lazım olacak sadece, e öyle bir durumda da bilgisayarın kendi fanları uçak gibi çalışıyor, önemli olan soğutması, ürünün de amacı doğrultusunda... Baktığımda 420-640 arası bir rpm değeri vardı yanlış hatırlamıyorsam o da çok düşük geldi ama herkes de çok memnun. Bir deneyeceğim artık, memnun kalmazsam iade ederim. O kadar para verdik. :D
Eğer ürünü iade edersiniz bu ürünü Türkiye'de bulmaya çalışın 4500 rpm ve toz birikmesini önlemek için hava filtreleri mevcut.

Fiş için de yer yapmışlar fakat fişe takmak için kablosunu vermiyorlar pakette, ayrı almak gerekiyormuş. Saçmalık...
Hangi kablodan bahsediyorsunuz hocam?
Eğer ürünü iade edersiniz bu ürünü Türkiye'de bulmaya çalışın 4500 rpm ve toz birikmesini önlemek için hava filtreleri mevcut.
Maşallahı varmış soğutucunun, fiyatı da aynı şekilde muhteşemmiş.

Hangi kablodan bahsediyorsunuz hocam?
Kablo ne olarak isimlendiriliyor bilmiyorum, soğutucuda 3 USB 1 tane de eski kalın uçlu telefon şarjı girişi gibi bir giriş var. İster o giriş ile fişten, ister USB ile PC'den kullanılabiliyor fakat kutu içeriğinde yalnızca USB kablosu var.
Evet ben de öyle bir şey okumuştum yeterli güç çekemiyormuş pc'den.

O neymiş ya öyle? :D Yer işaretlerime ekledim, teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı