Çözüldü Bilgisayarın her açılışta BIOS kontrolü yapması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayar her açılışta kendini Boot ediyor. Power düğmesine bastığımda 4-5 saniye görüntü gelmiyor, anakarttaki 4 adet ışık sırasıyla yanıp söndükten sonra PC açılıyor. Benim bildiğim bilgisayar ilk toplandığında kendini Boot eder ya da bir parça değiştiğinde Boot eder. Yanlış mı biliyorum acaba? Bu normal mi?

Çözüm
İstisnasız PC her açıldığı zaman POST sürecinden yani anakartın takılı olan bileşenleri ve kendini tanıdığı süreçten geçer.
Boot etmek ise işletim sistemine girmek denilebilir, PC'nin POST sürecini boot ile karıştırıyorsun sen.
Herhangi bir sorunun yok.
İstisnasız PC her açıldığı zaman POST sürecinden yani anakartın takılı olan bileşenleri ve kendini tanıdığı süreçten geçer.
Boot etmek ise işletim sistemine girmek denilebilir, PC'nin POST sürecini boot ile karıştırıyorsun sen.

Çözüm
İstisnasız PC her açıldığı zaman post sürecinden yani anakartın takılı olan bileşenleri ve kendini tanıdığı süreçten geçer.
Boot etmek ise işletim sistemine girmek denilebilir, PC'nin post sürecini Boot ile karıştırıyorsun sen.

Aynen karıştırıyor olabilirim. Sağ ol.

Geri
Yukarı