Bilgisayarın hoparlöründen ses gelmiyor

Furbolvion

Hectopat
Ben gün içinde hep kulaklık takıyorum. Bir gün kulaklığı çıkardığımda ses gelmediğini fark ettim. Kayıttan yürütme aygıtlarına baktığım zaman ses geliyor gözüküyor ama aslında ses yok. Kulaklık takınca yine geliyor ses. Sadece hoparlörden gelmiyor. Ve tabii ki de laptop.

2.PNG

Benim de Notebook'ta hoparlorlerden biri bozulup zaman icinde digeri de bozuldu ve hic ses gelmiyor. Yine de gorsel attginiz sayfada sanki ses caliyor gibi gorunuyor.

Kulaklikta herhangi bir sorun yok bende de.

Cihaz eski ise muhtemelen benzer bir sorundur.

Elektrikci bir abiye sordugumda onarilma ihtimali var ama acip bakmam lazim dedi.

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinden ses sürücülerini kontrol etmeni öneririm.

Ses driverlarını güncelleştirmeyi deneyin. Olmazsa DDU ile ses driverlarını silip tekrar kurun. (Öyle bir özellik var mıydı ya :D)

Kulaklığı çıkardığınız zaman ses düzeyini tekrar ayarlıyor musunuz? Hoparlörün ses düzeyi sıfırda, kulaklığın ses düzeyi ise daha yüksekte olabilir.

Yok 100'de.

Aygıt yöneticisinden ses sürücülerini kontrol etmeni öneririm.

Gözüküyor. Güncelle dediğimde zaten yüklü diyor kapanıyor.
Benim de Notebook'ta hoparlorlerden biri bozulup zaman icinde digeri de bozuldu ve hic ses gelmiyor. Yine de gorsel attginiz sayfada sanki ses caliyor gibi gorunuyor.

Kulaklikta herhangi bir sorun yok bende de.

Cihaz eski ise muhtemelen benzer bir sorundur.

Elektrikci bir abiye sordugumda onarilma ihtimali var ama acip bakmam lazim dedi.

Bence de sürücüler falan kulaklıkla karıştı. Zaten biraz da eski ondan olabilir.

Ben gün içinde hep kulaklık takıyorum. Bir gün kulaklığı çıkardığımda ses gelmediğini fark ettim. Kayıttan yürütme aygıtlarına baktığım zaman ses geliyor gözüküyor ama aslında ses yok. Kulaklık takınca yine geliyor ses. Sadece hoparlörden gelmiyor. Ve tabii ki de laptop.

Eki Görüntüle 616842

Hoparlörü telefona takıp deneyin. USB giriş değilse.

Çözümü kolaysa diye sormuştum ama çözümü bulamadık. Ben zaten hep kulaklık kullanıyorum benim için sıkıntı olmuyor da, yine de açayım konu dedim sonuçta arada hoparlörde lazım oluyor ama neyse.
Hoparlörü telefona takıp deneyin. USB giriş değilse.
Laptop kullanıyorum.
Taskbar'dan hoparlöre sağ tıklayıp "ses sorunlarını gider" seçeneğini deneyin. Duruma göre bildirin lütfen.

Taskbar sadece Windows 10'da mı çalışıyor bende 8 var.

Yeni konular

Geri
Yukarı