Bilgisayarın Kapanmamasının Sebebi Ne Olabilir?

Uxsmu

Centipat
Bilgisayarı yeniden başlattım, açıldığında görev çubuğunun en sağından masaüstüne gidilmedi, görev çubuğundan uygulamaları kapatamadım, görev çubuğuna sağ tıklayarak Görev Yöneticisi'ni açamadım ve bilgisayarı kapatamadım, yeniden başlatamadım. Yani görev çubuğu ve denediğim tüm Windows fonksiyonları çalışmıyordu. Ayrıca CTRL + ALT + Delete tuşları da çalışmadı. Bilgisayarı anca kasa üstündeki düğmeden kapatabildim, tekrar açtığımda bir problem yoktu. İlk defa oldu, virüs falan kaptı diye korktum fakat Kaspersky tam taramada bir şey çıkmadı.

Sadece neden olduğunu sormak, içimi rahatlatabilmek için açtım konuyu.

Bilgisayarı yeniden başlattım, açıldığında görev çubuğunun en sağından masaüstüne gidilmedi, görev çubuğundan uygulamaları kapatamadım, görev çubuğuna sağ tıklayarak Görev Yöneticisi'ni açamadım ve bilgisayarı kapatamadım, yeniden başlatamadım. Yani görev çubuğu ve denediğim tüm Windows fonksiyonları çalışmıyordu. Ayrıca CTRL + alt + delete tuşları da çalışmadı. Bilgisayarı anca kasa üstündeki düğmeden kapatabildim, tekrar açtığımda bir problem yoktu. İlk defa oldu, virüs falan kaptı diye korktum fakat Kaspersky tam taramada bir şey çıkmadı.

Sadece neden olduğunu sormak, içimi rahatlatabilmek için açtım konuyu.

Görev yöneticisine(CTRL+alt+del) bastıktan 3-5dk sonra hata mesajı gibi bir şey geliyor mu?

Görev çubuğunda başlat butonu hariç diğer hiçbir şey gelmiyorsa dediğin, bu Fast Boot'tan kaynaklanıyor. Neden oluyor bilmiyorum. Düzgün başlatamıyor sistemi. Özellikle de Windows 10'da oluyor. 11'de pek rastlamadım. Hatta Ultra Fast Boot gibi seçenekler aktifse daha fazla yapıyor. (tabii anakartında bu özellik varsa)

Görev çubuğunda başlat butonu hariç diğer hiçbir şey gelmiyorsa dediğin, bu Fast Boot'tan kaynaklanıyor. Neden oluyor bilmiyorum. Düzgün başlatamıyor sistemi. Özellikle de Windows 10'da oluyor. 11'de pek rastlamadım. Hatta Ultra Fast boot gibi seçenekler aktifse daha fazla yapıyor. (tabii anakartında bu özellik varsa)

Ben GTA 5 indirdiğimde ilk çalıştırdığım zaman aynı hatayla karşılaşmıştım. Yönetici panellerine hiçbir şekilde ulaşılamıyor. Tek çare format atmak oldu düzeldi benim.

Görev yöneticisine(CTRL+alt+del) bastıktan 3-5dk sonra hata mesajı gibi bir şey geliyor mu?
Hiçbir tepki vermedi, 5 dakika beklemedim. Şu an sorun yok.
Görev çubuğunda başlat butonu hariç diğer hiçbir şey gelmiyorsa dediğin, bu Fast Boot'tan kaynaklanıyor. Neden oluyor bilmiyorum. Düzgün başlatamıyor sistemi. Özellikle de Windows 10'da oluyor. 11'de pek rastlamadım. Hatta Ultra Fast Boot gibi seçenekler aktifse daha fazla yapıyor. (tabii anakartında bu özellik varsa)
Windows 11 kullanıyorum. Başlat butonu açılıyordu fakat görev çubuğundan programlara tıklayınca tepki vermiyordu.
Ben GTA 5 indirdiğimde ilk çalıştırdığım zaman aynı hatayla karşılaşmıştım. Yönetici panellerine hiçbir şekilde ulaşılamıyor. Tek çare format atmak oldu düzeldi benim.
Bende kasa düğmesinden kapatıp açınca düzeldi, dediğim gibi merak ettim ilk defa oldu.

Hiçbir tepki vermedi, 5 dakika beklemedim. Şu an sorun yok.

Windows 11 kullanıyorum. Başlat butonu açılıyordu fakat görev çubuğundan programlara tıklayınca tepki vermiyordu.

Bende kasa düğmesinden kapatıp açınca düzeldi, dediğim gibi merak ettim ilk defa oldu.
Her seferinde olmuyor zaten. Dediğim sorun senin dediğin ile aynı. Kapatıp açınca geçiyor. Ama ilerde tekrardan olacak. Dediğim gibi, fastboot kapatırsan bu sorun düzeliyor.

Her seferinde olmuyor zaten. Dediğim sorun senin dediğin ile aynı. Kapatıp açınca geçiyor. Ama ileride tekrardan olacak. Dediğim gibi, Fastboot kapatırsan bu sorun düzeliyor.

Mesela ilk başta Edge'yi açmaya çalıştığında geç açılma gibi bir şey oluyor mu? Bende öyle oluyordu Edge 5 dk da açılıyordu.

Her seferinde olmuyor zaten. Dediğim sorun senin dediğin ile aynı. Kapatıp açınca geçiyor. Ama ileride tekrardan olacak. Dediğim gibi, Fastboot kapatırsan bu sorun düzeliyor.

İleride sıkıntı verecek duruma gelirse basarsın bir format düzelir :)

Bazen uygulamalara girerken aşırı yavaşlamalar oluyordu. Başlat menüsüne tıkladığımda hiç bir şey çalışmıyordu. Bazı uygulamalar hızlı açılıyor, bazıları hiç açılmıyordu. Değişik bir sorun ve muhtemelen Microsoft'un problemi.

Bazen uygulamalara girerken aşırı yavaşlamalar oluyordu. Başlar menüsüne tıkladığımda hiçbir şey çalışmıyordu. Bazı uygulamalar hızlı açılıyor, bazıları hiç açılmıyordu. Değişik bir sorun ve muhtemelen Microsoft'un problemi.

Aynen öyle bendeki durumun aynısı bende de aynı sorun oluyordu. Bazı programlar geç bazıları hiç bazıları tekte açılıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı