Bilgisayarın Kendi Kendine Yeniden Başlatması

Ferhat Altun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sabah uyanıp bilgisayarı açtığımda tam hoş geldiniz yazısı çıkacağı zaman yeniden başlıyor. Kasayı açtım,ekran kartına dokundum. Çok sıcaktı. Ekran kartını çıkarıp serinlemeye bıraktım. Yarın tekrar deneyeceğim. Acaba sorun ekran kartında mı? Format atmaya çalıştım,o da olmadı. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Yardım ederseniz çok sevinirim.:)

Dokunmak ile ısı ölçmek göz kararı tuz atmak gibi, önemli olan birim ve somut olması. İlk Bios yardımıyla CPU ısı değerlerine bakın, görebilirseniz GPU değerlerinede bakın. Sorun hale devam ederse toz temizliği, termal macun değişimi yapın, hala devam ederse faklı bilgisayarda denemenizi öneririm.

Dokunmak ile ısı ölçmek göz kararı tuz atmak gibi, önemli olan birim ve somut olması. İlk Bios yardımıyla CPU ısı değerlerine bakın, görebilirseniz GPU değerlerinede bakın. Sorun hale devam ederse toz temizliği, termal macun değişimi yapın, hala devam ederse faklı bilgisayarda denemenizi öneririm.
Bios ile cpu sıcaklığına baktım. Sıcaklık 40 derece sorun hala devam ediyor.

Ekran kartı sıcaklığını öğrenmeniz çok iyi olur. Yine buna benzer bir konuda bozuk parça anakart çıktı. Ondan dolayı her şeye göz atın
Biosta ekran kartı sıcaklığını bulamadım. Anakart sağlam,ekran kartı sağlam. Neyden kaynaklanıyor bu sorun? Masaüstü yüzünü göremedik yavv... Bir de bilgisayarı çalıştırdığımda karşıma iki seçenek geliyor. Başlangıç onarma bir de windowsu normal olarak başlat... Başlangıç onarmayı seçtiğimde onarmaya çalışıyor ama başaramıyor. Sorun olarak ise kayıt defteri bozuk diyor. Windowsu normal olarak başlat dediğimde ise tam hoş geldiniz yazısı çıkacakken yeniden başlıyor. Biraz uzun oldu ama buraya kadar okuduysan teşekkürler kardeşim yardım edersen sevinirim.:)

Son düzenleme:
Format atmanız şart. Aynı sorun benim de başıma gelmişti. Bilgisayarcıya götürdüğümde PC'yi sürekli düğmeden kapattığım için bazı dosyalar hasar almış dedi ve format attı sonra düzeldi. Başlat menüsünden kapatmamı söylemişti.

Biosta ekran kartı sıcaklığını bulamadım. Anakart sağlam,ekran kartı sağlam. Neyden kaynaklanıyor bu sorun? Masaüstü yüzünü göremedik yavv...
Format atmanız şart. Aynı sorun benim de başıma gelmişti. Bilgisayarcıya götürdüğümde PC'yi sürekli düğmeden kapattığım için bazı dosyalar hasar almış dedi ve format attı sonra düzeldi. Başlat menüsünden kapatmamı söylemişti.
Format atamıyorum işte atabilsem...:(

Bazen güç kaynağı da sıkıntı çıkarabiliyor güç kaynağının markasını ve modelini belirtir misin ?
Güç kaynağımın modeli hadron atx power supply 425w

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı