Bilgisayarın Özellikleri Uyumlumudur?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NZXT H9 FLOW
NZXT KRAKEN 360 MM SIVI SOĞUTMA
ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI
AMD RYZEN 9 7950X3D
WD BLACK SN850X
MSI MPG A850GF 850 W
Viewsonic Omni vx2768-2kp-mhd
MSI G321CU

ASUS TUF GAMING F17 FX706LI-HX200

İntel Core i5-10300H işlemci
2x16GB DDR4 RAM
512 GB M2 SSD
4 GB NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Ekran Kartı
6TB Harici HDD

HP ProLiant DL380p Gen8
2x Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2697 v2 İşlemci
16x16GB ECC Ram
2x512GB Raid 1 SSD
Meslek
Muhasebe
Dün bir ağabeyimin bilgisayarına Hackintosh kurmak istedik işlemcisi ve ekran kartı intel olacağı için kurabileceğimizi düşünerek Recep ağabeyimin hazırlamış olduğu "PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu » Technopat" bu konudan tüm gerekecek programları indirdim, sonra Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal buradan kalıp dosyamızı indirip "Suse İmage Writer" adlı program ile 8gblik bir flash belleğe yazdırdım işlem bitti bios ayarlarına girdim ve hayatımda bu kadar saçma bios görmedim emin olun boot settings'i zor buldum :D Neyse bios'u var sayılan ayarlara dönüp windows8 önyüklemesini iptal ederek flash bellekten boot edebilecek şekilde ayarlayıp kaydettim çıktım. Sonra F9 tuşu ile bilgisayarı flash bellek üzerinden başlattım ve o siyah yazılar başladı ama oda ne? System uptime in nanoseconds: "bir sürü rakam burası" diye bir hata verdi forumda araştırma yaptım ve
Kod:
 -f cpus=0  PCIRootUID=1 GraphicsEnabler=No
kodlarını optionstan>boot arg. kısmına yazarak başlattım ve her şey sorunsuz bir şekilde tamamlandı hdd seçimimi falan düzgün bir şekilde yaptım konudaki gibi sonra kurulum bitti bilgisayar yeniden başladı ve yine sistemi aynı kodalar ile açmak zorunda kaldım fakat bu seferde böyle bir hata kodu aldım (bilgisayar kodların aktığı bölümde kaldı hiç açılmadı). Resim temsili forumda buldum fakat en alt satırdaki hata kodunu bende alıyorum "Missing Bluetotth Controller Transport!!" alıyorum. :(

dsc_0133-jpg.700

Sonra
mount -uw /

cd /System/Library/Extensions
rm -rf /System/Library/Extensions/IntelHD bundle vs. gibi giden yaklaşık 5 satırlık bir kod dizini vardı onu deneyip reboot yazdım ama yeniden başlamadı cihaz her türlü denedim / - sade boşluklu boşluksuz ama cihazı yeniden başlatamadım ve gece boyunca uğraştım ve sıkıldım öyle bıraktım yarın devam edelim dedim erken kalkmam gerektiği için de uğraşamadım.

HP Pavilion 15-n015st Dizüstü Bilgisayar
Sistem özellikleri
Sistem Özellikleri.jpg

Bu arada, Videoda burada nvdia yazıyor fakat intel 4000 serisinden bir ekran kartı daha çıkıyor windowsta ama şuan tam olarak hatırlayamadım. Bios çok berbattı sata ayarını bile bulamadım, bios güncelleme riskini göze alamadım çünkü emanet cihazdı, daha var mı yok mu bilmiyorum. Yardımlarınıza muhtacım sisteme kurulum yapılabilir mi? Yapılabiliyor ise ben nerede hata yapıyorum. Nasıl düzeltebiliriz?

İnşallah @Recep Baltaş ağabeyim konuya el atar, bilmiyorum çözüm yolu bulabilecek miyiz, ben hala araştırma yapıyorum ve akşam bu sorunları ortadan kaldırmayı deneyeceğiz olmaz ise tekrar windows'a döneceğiz :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı