Bilgisayarın Sesi Azaldı

pxqr

Centipat
Merhabalar oyunlarda performans artışı istediğim için zaten önceden var olan bilgisayarıma kasa PSU ekran kartı ve anakart takviyesi yaptım. Anakart modelim MSI H81M-P33 bilgisayarı toplamadan önce kulaklıklardan ses maximumda iken rahatsız edecek kadar çok ses geliyordu ancak şimdi ise yetecek düzeyde değil. Realtek ile alakalı sürücü güncellemeleri her şeyi yaptım ama ne yaptıysam sesi eski haline çeviremedim. BIOS güncellemesi falan yapmadım anakarta zaten en son sürümde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses cihazları ayarlarından aygıtının ayarlarına girip varsayılan biçim olarak ayarlı olduğunu kontrol edebilirsin
(Konu başlığında yazım hatası var moderatör dikkat etmemiş sanırım)

Merhabalar oyunlarda performans artışı istediğim için zaten önceden var olan bilgisayarıma kasa PSU ekran kartı ve anakart takviyesi yaptım. Anakart modelim MSI H81M-P33 bilgisayarı toplamadan önce kulaklıklardan ses maximumda iken rahatsız edecek kadar çok ses geliyordu ancak şimdi ise yetecek düzeyde değil. Realtek ile alakalı sürücü güncellemeleri her şeyi yaptım ama ne yaptıysam sesi eski haline çeviremedim. BIOS güncellemesi falan yapmadım anakarta zaten en son sürümde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 457400Eki Görüntüle 457401Eki Görüntüle 457402

Sesin az gelmesi kötü bir şey mi ki bundan rahatsızsınız?

Aynı sorun bende de var eskiden %100 ses seviyesinde kulaklığı kulağıma yaklaştıramaz iken şimdi zor duyuyorum. Bu kulaklık veya benimle alakalı değil bilgisayardan kaynaklı bende çözümü bulamadım.

Hatta dün bu sorun hakkında bir konu açtım ama kimse yanıt vermedi. Ben sorun giderme yaptığımda böyle bir hata çıktı bir göz atmanı öneririm.

İstersen sende bir sorun giderme aracını kullan bakalım ne diyecek sende.

Aynı sorun bende de var eskiden %100 ses seviyesinde kulaklığı kulağıma yaklaştıramaz iken şimdi zor duyuyorum. Bu kulaklık veya benimle alakalı değil bilgisayardan kaynaklı bende çözümü bulamadım.

Hatta dün bu sorun hakkında bir konu açtım ama kimse yanıt vermedi. Ben sorun giderme yaptığımda böyle bir hata çıktı bir göz atmanı öneririm.

İstersen sende bir sorun giderme aracını kullan bakalım ne diyecek sende.
Hayır dostum, ben hata almıyorum. Sürücüler ile yapılabilecek her şeyi de denedim sanırım. Sorun Realtek kaynaklı olabilir ve bunda çözümsüz kalıyoruz.
Eski sürücüye dönüp test ettiniz mi?
Sürücüye dön tuşu aktif değil, basılamıyor.
Ses cihazları ayarlarından aygıtının ayarlarına girip varsayılan biçim olarak ayarlı olduğunu kontrol edebilirsin.
(Konu başlığında yazım hatası var, moderatör dikkat etmemiş sanırım)
Varsayılan olarak ayarlı zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı