Bilgisayarın takılı olduğu prizi değiştirince FPS artıyor

Buda iyiymiş.

FPS artırma yöntemlerine tedaşı arayıp alt yapı değişikliği talebi eklensin.
TEDAŞ Genel Müdürlüğü:
Gençlerimizin FPS'lerini arttırmak amacıyla altyapı çalışmalarımız devam etmektedir. 2023'e kadar herkesin +50 FPS almasını öngörüyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyrulur. (!)

Saçma sapan dalga geçmişsiniz de söylenen şeyler gayet mantıklı. Akım düzenli gelmiyorsa elbette performansa etki edecektir. Senelerdir mouse stutter problemimi çözemiyordum hiç bir şekilde. Yeni eve taşınınca düzeldi. Yabancı forumlarda da (çok sık olmasa da) bu tarz şikayetler var. Dalga geçmeden önce araştırın biraz.

Saçma sapan dalga geçmişsiniz de söylenen şeyler gayet mantıklı. Akım düzenli gelmiyorsa elbette performansa etki edecektir. Senelerdir mouse stutter problemimi çözemiyordum hiçbir şekilde. Yeni eve taşınınca düzeldi. Yabancı forumlarda da (çok sık olmasa da) bu tarz şikayetler var. Dalga geçmeden önce araştırın biraz.

Akım yeterli gelmez ise sistem kapanır.

Arkadaşlar şu cahillik karmaşasına bir son verelim. Bakın bilgisayara gücü PSU verir. PSU bun belli bir kapasitesi vardır. Mesela 500W diyelim. Sistem parçalar 300 de kullansa 400 de kullansa sistem aynı performansı verir. 500ü geçer ise zaten sistem kapanır. Yani siz sisteme istediğiniz kadar güç verin FPS falan artmaz. Bir siz akıllıydınız zaten. Ben çıkayım trafoya kurayım PC'yi o zaman.

Arkadaşlar şu cahillik karmaşasına bir son verelim. Bakın bilgisayara gücü PSU verir. PSU bun belli bir kapasitesi vardır. Mesela 500W diyelim. Sistem parçalar 300 de kullansa 400 de kullansa sistem aynı performansı verir. 500ü geçer ise zaten sistem kapanır. Yani siz sisteme istediğiniz kadar güç verin FPS falan artmaz. Bir siz akıllıydınız zaten. Ben çıkayım trafoya kurayım PC'yi o zaman.

Adam haklı.

Aynı şekilde sistem 400w çekmek isteyince eğer akım 400wattın altında akım veriyor ise sistem yine kapanır. FPS falan düşmez yani. Bir de dalga geçenin biz olduğunu söylüyorlar. :D

Daha dalga geçildiğini sanan arkadaşlar için bir örnek vereyim. Mesela 14v aküden 1000W'lık inverter ile 220V'a çevirdiniz. Bu elde ettiğiniz gerilim ile evinizin elektrikğinin veriminin aynı olacağını mı düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı