Bilgisayarın uzun süre açık kalması zararlı mıdır?

Shitokazee

Kilopat
Arkadaşlar bugün evden çıkarken PC kapanmamış. Valorant falan açık kalmıştı. Eve gelince PC çok yavaş çalışıyordu. Programlar falan çöküyordu. Şimdi kapattım biraz sonra tekrar açacağım. Bir zarar falan gelmiş midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz ısındıysa biraz kendine gelince düzelir kasması o ısısı filan.

Soğutma problemi olmadığı, elektrik kesintisi vs. gibi şeyler olmadığı sürece aylarca dahi çalıştırabilirsiniz, hiçbir şey olmaz.
Hayır bir sıkıntı olmaz. Eğer sıcaklıklar yüksek ise kasa temizliğini yapın ve termal macunu yenilemeyi unutmayın.
Yok sıcaklık konusunda sıkıntısı yok. Sadece ekran uyku moduna falan girmişti. Mouse'u oynattım ekran geldi cidden yavaş çalışıyordu. Şimdi tekrar açtım şimdilik bir sıkıntı yok gibi.

Peki neden kasıyordu. Bir anda kullanmaya başlandığı için mi?

Evet. Mesela benim bilgisayarım 6 gün 4 saattir açık ama bir sorun olmuyor. Tabii uyku modunda bilgisayar kapalı ile açık arasında olduğundan haliyle soğutmada devre dışı olduğundan bütün işlemler askıya alınıyor haliyle. Açılınca herkes işini yaptırmak için kuyruğa giriyor.

Uyku moduna geçince ve tekrar açınca kasma donma takılma oluyor tabii yeniden başlatınca düzeliyor o yüzden uyku modu kapatılmalı en fazla ekranın kapatmayı açın yeter.
Uyku modunda değildi. Sadece ekran zaman aşımına girdiği için ekran oto kapanmıştı.
Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı