Bilgisayarın yan kapağını açık kullanma

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam kasam Yeniden Yönlendirme Bildirimi bu sistemimde ise Intel i3 10105F GTX 1650 ASUS TUF var şu anda bilgisayarı kapağı açık kullanıyorum, bilgisayarı açalı 20 25 dakika oldu işlemci sıcaklığım 34-35 derece arası ekran kartım ise 33-34 derece arasında. Kapalıda ise test etmedim, ne önerirsiniz kapağı açıkmı kullanayım kapalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben açık kullanıyorum ki gerçi havada bayağı soğumaya başladı kapatsan çok bir şey değişmez iyi hava akışı olduğu sürece de bence açık kullan toz çok girmemesine dikkat et ter temiz.

Sisteminiz alev almadığı sürece kapağı açmanız pek bir şey katmayacaktır. Sistemin biraz daha serin çalışmasına sebep olabilir fakat dediğim gibi, çok bir ısı yoksa herhangi bir anlamı yok.

Arkadaşlar selam kasam Yeniden Yönlendirme Bildirimi bu sistemimde ise Intel i3 10105F GTX 1650 ASUS TUF var şu anda bilgisayarı kapağı açık kullanıyorum, bilgisayarı açalı 20 25 dakika oldu işlemci sıcaklığım 34-35 derece arası ekran kartım ise 33-34 derece arasında. Kapalıda ise test etmedim, ne önerirsiniz kapağı açıkmı kullanayım kapalı mı?
@Silinen üye Arkadaş doğru söylüyor kış zamanı açmanız pek bir şey ifade etmez. Ama yazın ısınıyorsa açmak sıcaklıkları düşürebilir.

O parçalar deli gibi ısınan modeller değil aslında, açmanıza gerek yok kasanız mesh ve hava alan bir yapıda ise zaten serin çalışacaktır ikisi de.

uzun yıllar önce ısınıp donan bir Amd PCim vardı fan man kar etmiyordu, kasa kapağı açık şekilde yanına vantilatörü yan yatırıp kullanırdım anca keserdi ısınmasını

Bu değerler boştaki yani işe yaramayacak bilgiler, bir oyunda veya testte iken sıcaklık değerlerini paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. MSI Afterburner indirebilirsin test için.

Ben 120mm fan almıştım. Kasa bu fan boyutunu desteklemediği için yan kapağı söküp fanı iple köprü oluşturup o köprüye asmıştım. İçerisi fazla tozlanıyordu ama evet hava akışı muhteşemdi.

Uzun yıllar önce ısınıp donan bir AMD pcim vardı fan man kar etmiyordu, kasa kapağı açık şekilde yanına vantilatörü yan yatırıp kullanırdım anca keserdi ısınmasını.

1.45v u verince bizim Xeon da anca vantilatörle soğuyor hocam 😂

Dosya Ekleri

• B165541A-E828-48BF-A911-8567C9C16BBC.jpeg
    B165541A-E828-48BF-A911-8567C9C16BBC.jpeg
    141,3 KB · Görüntüleme: 55

Geri
Yukarı