Bilgisayarın Youtube'dan video izlerken kasması

Ricky Sanchez

Decapat
PC'im 4 GB ekran kartı var ve 3.7 paylaşımlı ve bir video indirsem 720p kasmıyor ama YouTube'dan izlersen kasıyor paylaşımlı olduğu için mi kasıyor sizce veya ne yapmamı önerirsiniz?

Al benden de o kadar. Bugün yaşadım genelde sorun var herhalde YouTube aşağı inerken bile takıla takıla gidiyor. İlginç ki CPU çalışma hızı artmaya başladı bende.

Son düzenleme:
Farklı bir tarayıcıdan deneyin.
Donanım hızlandırma ayarını açın.
Arka planda gereksiz çalışan programları kapatın.(Windows hizmetlerini kastetmiyorum.)

Bende de oluyordu şunları yapın.
1. Windows tuşu + r yaparak çalıştırı açın ve oraya MSConfig yazın çıkan pencerede ki hizmetler bölümünde altta Windows hizmelerini gizle yazıyor ona bas sonra penceredeki tüm tikleri off yapın uygula deyin.
2. Çalıştırı açın temp yazın çıkan her şeyi silin silinmeyenleri atlayın aynı şeyleri %temp% ve prefetch dosyalarına da yapın.
3. Çöp kutusunda dosya bırakmayın.
Bunlar sorunuzu çözdüyse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz böylece bu sorunu yaşayan herkese bunu tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Windows tuşu + r yaparak çalıştırı açın ve oraya msconfig yazın çıkan pencerede ki hizmetler bölümünde altta Windows hizmelerini gizle yazıyor ona bas sonra penceredeki tüm tikleri off yapın uygula deyin.
2. çalıştırı açın temp yazın çıkan her şeyi silin silinmeyenleri atlayın aynı şeyleri %temp% ve prefetch dosyalarına da yapın.
3. çöp kutusunda dosya bırakmayın.
Sizin bahsettiğiniz 1. aşama temiz önyükleme lakin arkadaşın bunu yapması sonucunda bazı driverları tam olarak çalışmayabilir. Ses ve ekran kartı yazılımları gibi.

Son düzenleme:
1. Windows tuşu + r yaparak çalıştırı açın ve oraya msconfig yazın çıkan pencerede ki hizmetler bölümünde altta Windows hizmelerini gizle yazıyor ona bas sonra penceredeki tüm tikleri off yapın uygula deyin.
2. çalıştırı açın temp yazın çıkan her şeyi silin silinmeyenleri atlayın aynı şeyleri %temp% ve prefetch dosyalarına da yapın.
3. çöp kutusunda dosya bırakmayın.
%temp%, temp, recent gibi dosyalar Windows'un kendi önceden yükleme yaptığı dosyalar değil mi? Onları silmek Windows'u yavaşlatır diye biliyorum. Bunu bizzat eski bilgisayarımda yaşamıştım. Kuzenim bu dosyaları sildikten sonra Wi-Fİ ağları gitmişti.

%temp%, temp, recent gibi dosyalar Windows'un kendi önceden yükleme yaptığı dosyalar değil mi? Onları silmek Windows'u yavaşlatır diye biliyorum. Bunu bizzat eski bilgisayarımda yaşamıştım. Kuzenim bu dosyaları sildikten sonra Wi-Fİ ağları gitmişti.
1. aşama sıkıntılı. Temp dosyalarını dün bizzat kendim güvenli modda sildim. Ayrıca prefect dosyasının temizliği de önemli. Temp dosyaları abartılacak bir bölüm değil bazı zamanlarda Windows güncelleme kalıntılarının silinmesi de işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı