Bilgisayarın Youtube'dan video izlerken kasması

Ricky Sanchez

Decapat
PC'im 4 GB ekran kartı var ve 3.7 paylaşımlı ve bir video indirsem 720p kasmıyor ama YouTube'dan izlersen kasıyor paylaşımlı olduğu için mi kasıyor sizce veya ne yapmamı önerirsiniz?

%Temp%, temp, recent gibi dosyalar Windows'un kendi önceden yükleme yaptığı dosyalar değil mi? Onları silmek Windows'u yavaşlatır diye biliyorum. Bunu bizzat eski bilgisayarımda yaşamıştım. Kuzenim bu dosyaları sildikten sonra Wi-Fi ağları gitmişti.

Sizin bahsettiğiniz temiz önyükleme lakin arkadaşın bunu yapması sonucunda bazı driverları tam olarak çalışmayabilir. Ses ve ekran kartı yazılımları gibi.

Bu site size yardımcı olacaktır.

Bu site size yardımcı olacaktır.
1. aşamadan bahsetmiştim. Size de bu yardımcı olacaktır:

Açıklamak gerekirse, temp klasörü, bilgisayarımızdaki geçici ve kullanılmayan dosyaların biriktiği bir dizindir. Bilgisayarımızda geçici olarak dosyaların kaydedildiği, aynı zamanda gereksiz dosyaların da depolandığı bir klasördür. Biriken bu çöp dosyalarının sayısının artması ile, bilgisayarımızdaki yavaşlama sorunu da aynı şekilde daha fazla baş göstermeye başlayacaktır. Bilgisayar sistemlerinde yüklü programların çalışma zamanına ait dosyalar ve klasörler, herhangi bir sorun meydana geldiğinde müdahale edebilmek için temp klasöründe birikmektedir. Buna, silinen dosyalarımızda dahildir.

Açıklamak gerekirse, temp klasörü, bilgisayarımızdaki geçici ve kullanılmayan dosyaların biriktiği bir dizindir. Bilgisayarımızda geçici olarak dosyaların kaydedildiği, aynı zamanda gereksiz dosyaların da depolandığı bir klasördür. Biriken bu çöp dosyalarının sayısının artması ile, bilgisayarımızdaki yavaşlama sorunu da aynı şekilde daha fazla baş göstermeye başlayacaktır. Bilgisayar sistemlerinde yüklü programların çalışma zamanına ait dosyalar ve klasörler, herhangi bir sorun meydana geldiğinde müdahale edebilmek için temp klasöründe birikmektedir. Buna, silinen dosyalarımızda dahildir.
Temp klasörüyle size mutluluklar diliyorum. Benim bahsettiğim sizin bahsettiğiniz ilk aşama olan msconfig bölümündeki hizmetler kısmı oralarda yapılacak herhangi bir işlem sistemin verimsiz çalışmasına sebep olabilir Microsoft hizmetlerini gizlemekle beraber sisteme kurulu olan ekran kartı, realtek sürücüleri orada kabak gibi görünmekte. Sizin bunları iptal edin gibi vasat bir tavsiyeyle arkadaş iptal ederse ne olacak bir düşünün bakalım.

Temp klasörüyle size mutluluklar diliyorum. Benim bahsettiğim sizin bahsettiğiniz ilk aşama olan MSConfig bölümündeki hizmetler kısmı oralarda yapılacak herhangi bir işlem sistemin verimsiz çalışmasına sebep olabilir Microsoft hizmetlerini gizlemekle beraber sisteme kurulu olan ekran kartı, Realtek sürücüleri orada kabak gibi görünmekte. Sizin bunları iptal edin gibi vasat bir tavsiyeyle arkadaş iptal ederse ne olacak bir düşünün bakalım.

Ben orada alttaki Windows ve diğer hizmetleri gizle seçeneğini açın yazmışım dikkat ederseniz.

Daha kötü ya bu sefer Microsoft işlemlerine kadar iptal edecek.

Hocam o seçeneği açınca içinden Windows ve diğer hizmetleri eliyor sadece programlar kalıyor.
Bu da kanıtı.

hoc.PNG

hoca.PNG

Dilerseniz NVIDIA programları açık kalabilir.

Başka tarayıcılardan dene bakalım gene kasıyor mu?
Evet
Bende de oluyordu şunları yapın.
1. Windows tuşu + r yaparak çalıştırı açın ve oraya MSConfig yazın çıkan pencerede ki hizmetler bölümünde altta Windows hizmelerini gizle yazıyor ona bas sonra penceredeki tüm tikleri off yapın uygula deyin.
2. Çalıştırı açın temp yazın çıkan her şeyi silin silinmeyenleri atlayın aynı şeyleri %temp% ve prefetch dosyalarına da yapın.
3. Çöp kutusunda dosya bırakmayın.
Bunlar sorunuzu çözdüyse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz böylece bu sorunu yaşayan herkese bunu tavsiye ederim.
2 dediğiniz bi sıkıntı oluşturur mu

Yeni konular

Geri
Yukarı