"Bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorunla karşılaştı" hatası

• Konuyu başlatan ech
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B

ech

Centipat
Dizüstü bilgiyasarımı sıfırlama yaparken %5-6 civarlaında "bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorunla karşılaştı" yazıyor ve PC'yi tekrar açtığımda hiçbir değişiklik yapılmadı diyor. Ben bu bilgisayarı nasıl sıfırlayabilirim? Ya da çözümü var mıdır?

Son düzenleme:
Eğer tamamen sıfırlayacaksanız format en iyi seçenektir, hem daha sağlıklı hem de zamanınızdan kazanç elde edersiniz. Kullandığınız Windows sürümü eski ise bu sorunla karşılaşma olasılığınız bayağı yüksektir, hangi sürümdesiniz şu an?

W10 1909 şu an.Birde formatı hiç atmadım o yüzden risk almak istemiyorum.Hep sıfırlama yaptım şuana kadar ilk defa böyle bi sıkıntı çıktı.

Son düzenleme:
O zaman bu sıfırlama işlemini hatasız bir şekilde yalnızca 2004 sürümünde gerçekleştirebilirsiniz çünkü en güncel sürüm bu sürümdür. Format atmaktan çekinmenize gerek yok, yapmanız gereken tek şey bir kurulum USB’si hazırlamak ve doğru adımları izlemek. Technopat YouTube kanalının bunla ilgili çok fazla videosu var. Bu videoyu izleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer eski bir sisteme sahipseniz UEFI USB’si hazırlamanıza gerek yok, tek yapmanız gereken şey Microsoft’un kendi sitesinden Windows ISO dosyasını indirmek ve bunu USB’ye aktarmak.

Bişey daha sorucam şimdi gördümde.Sistem bilgisinde yüklü bellek 8gb ama kullanılabilir bellek 3.79 yazıyor.Bunun nedenini biliyo musunuz ?
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM) 8,00 GB
Toplam Fiziksel Bellek 7,88 GB
Kullanılabilir Fiziksel Bellek 3,79 GB
Toplam Sanal Bellek 9,13 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek 4,15 GB
Disk Belleği Dosyası Alanı 1,25 GB

Bunun birçok sebebi olabilir: anakartın RAM slotunun bozulması, RAM’in bozuk olması, RAM uyumsuzluğu gibi. Bu konuda pek uzman olmadığım için kesin bir yorum yapamayacağım maalesef.

çok teşekkür ederim bu arada yardıımlarınız için. Son bişey daha sorucam ama çok bilmediğim için komik gelebilir.Eski sistem yazdınız ama ben nasıl anlıyacağım benim sistemimin eski olup olmadığını?

çok teşekkür ederim bu arada yardıımlarınız için. Son bişey daha sorucam ama çok bilmediğim için komik gelebilir.Eski sistem yazdınız ama ben nasıl anlıyacağım benim sistemimin eski olup olmadığını?
Kullandığınız anakartın UEFI desteklemesi, güncel bir sisteme sahip olduğunuzu gösterir fakat UEFI desteklemiyorsa eski bir sistemdir. UEFI destekliyorsa UEFI ile kurulum yapın çünkü hem hızlı kurulum yapar hem de daha stabil çalışır işletim sisteminiz. Kullandığınız anakartın modelini internette aratıp UEFI destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz.

Bişey daha soracağım şimdi gördümde. Sistem bilgisinde yüklü bellek 8 GB ama kullanılabilir bellek 3.79 yazıyor. Bunun nedenini biliyor musunuz?
Yüklü fiziksel bellek (RAM) 8, 00 GB.
Toplam fiziksel bellek 7, 88 GB.
Kullanılabilir fiziksel bellek 3, 79 GB.
Toplam sanal bellek 9, 13 GB.
Kullanılabilir sanal bellek 4, 15 GB.
Disk belleği dosyası alanı 1, 25 GB.

Işletim sisteminizi 64 Bit yapın düzelir. Ekran kartı yoksa sistemde mevcut RAM'den çalıyor olabilir. (=

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı