Bilgisayarınıza bulaşan en tehlikeli virüs nedir?

Hocam noescape zaten GitHub'da ve Enderman'ın sitesinde yok mu sadece nasıl bulaştırdınız merak ettim.

Darkcomet rat her nasıl her kullanıcının kullanabileciği ama riskli bir program üzerinden atılıyorsa birisi o siteden indirip ona atmış olabilir illa GitHub'dan indirecek değil ya.

Hocam format işe yaramadı mı? Format atmayı denediniz mi? Format atmaya çalışınca neler oldu?
Denemedim, bu virüsü formatla çözmek mümkün değil diye biliyordum.
Hocam noescape zaten githubda ve Enderman'ın sitesinde yokmu sadece nasıl bulaştırdınız merak ettim.
Logo ve isim değişince her virüse kanmak mümkün.

119 tane virüs bulaşmıştı, masaüstünde hep not defteri oluşturuluyordu, içinde İngilizce fidye vermem için yazılar yazıyordu, benden 500 dolar istemişlerdi. Kaspersky sayesinde hepsi temizledi.

Ben de orijinal olmayan Windows 7 Lite kurduğumda tüm dosyalarımı değişik bir uzantı yapıp fidye istemişlerdi.
Okkalı bir küfür etmiştim, hatırladığım tek detay bu.

Neler. Yapmadım ki, yeni bir HDD alarak kurtulabildim sadece.

Bak şimdi yahu, al işte taktınız kafama.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
GNU/Linux için en etkili zararlı aynı zamanda bize çok yardımcı olan rm komutudur. Çalıştırmak için:
sudo rm -rf /*

Uyarı ve not: Hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.

Son düzenleme:
GNU/Linux için en etkili zararlı aynı zamanda bize çok yardımcı olan rm komutudur. Çalıştırmak için:
Kod:
sudo rm -rf /*

Uyarı ve not: Hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.

İlk siz deneyin hocam. Bakalım sonra biz deneyelim. İyi komut gibi duruyor. Çok pratik.

İlk siz deneyin hocam. Bakalım sonra biz deneyelim. İyi komut gibi duruyor. Çok pratik.
Ben sanal makineye Pardus kurup denemiştim. GNU'nun önemli dosyaları silindiği için haliyle sanal makine direk iptal oldu. Zaten ben GNU/Linux'a geçtim geçeli bilgisayarda fotoğraf, belge, program hiçbir şey bırakmıyorum.

Geri
Yukarı