Bilgisayarınıza bulaşan virüsü nasıl tespit ettiniz?

ESET kullanıyorum zaten de her anti virüs her virüsü bulmuyor. Eğer bir gün başka bir bilgisayara
veya bilgisayarıma böyle olursa bu sebepler ortadaysa virüs var diyip format atıyım amacım o.
Kardeşim zaten böyle saçma sapan kendini belli eden virüsler anında virüs programları tarafından yakalanıyor. Sen virüs programlarını hafife alıyorsun. ESET zaten çok iyi bir antivirüs değil, Kaspersky tavsiye ederim.

Saçmalamaktan kastım kendi kendine bir şeyler açılması ve sağdan soldan reklam çıkması gibi düşünebilirsiniz. Bsod ise namı diğer mavi ekran. Resmini aşağıya bırakacağım.

Eki Görüntüle 894787Eki Görüntüle 894788

Tabi virüsleri tespit etmenin en iyi yolu kaliteli bir virüs programıdır?

Çok küçükken paralı oyunları nasıl alacağımı daha doğrusu Steam bile bilmiyordum han kanaldan rake diye bir oyun gördüm sonra internete rake indir deyip bastığımda bu hata bana selam verdi :D

Siz de selamı alsaydınız... Aldınız mı? Şaka bir yana emin olmadan dosya indirmeyin.

Hocam yaş 8 ben nerden bileyim :D El salladım sonra verdim kuzenime oda bunlardan anlıyor format attı. Mavi ekrana kaspersky yükleyecek değil ya :D
Kardeşim zaten böyle saçma sapan kendini belli eden virüsler anında virüs programları tarafından yakalanıyor. Sen virüs programlarını hafife alıyorsun. ESET zaten çok iyi bir antivirüs değil, Kaspersky tavsiye ederim.
Hocam bir testte kaspersky bulamadığı virüs eset bulmuş esetin bulamadığını da kaspersky bulmuş. O yüzden ESET ya çöp olsa yine de kullanırım.

Hocam yaş 8 ben nerden bileyim :D El salladım sonra verdim kuzenime oda bunlardan anlıyor format attı. Mavi ekrana kaspersky yükleyecek değil ya :D
Ben de bilgisayar kullanmaya 5 yaşında başlamıştım. Toshiba L10-102 model bilgisayarımda Windows XP yüklüydü ve tek yaptığım iş onda Pinball oynamaktı 😀 O yüzden virüs bulaşma ihtimali yoktu. Şu anki bilgisayarımı 2014'te alınca internete girmeye başladım ve bol bol ben de virüs bulaştırdım. Ben bulaştırınca bir tanıdık format atıyor veya temizleyebilirse temizliyordu. Sonra ben bilgisayardan yavaş yavaş anlamaya başladım. Nereden baksanız 3-4 senedir bu bilgisayara virüs bulaşmadı. Çünkü bildiğim sitelerin dışına çıkmadım. Size de tavsiyem bildiğiniz sitelerin dışında dosya indirmeyin

Aynıyız desek doğru demiş olurum herhalde :D Bende anlamaya çalışıyorum işte hala öğrenme aşamasındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı