Çözüldü "Bilgisayarınızda gereken bir medya sürücüsü yok" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Faruk28

Hectopat
Makaleler
2
RAM
XPG 8 GB 3200mhz
Anakart
Gigabyte H510M H
İşlemci
İ3 10100F
Yeni bir sistem topladım. Direkt Windows 11 kurayım dedim fakat ekteki hatayı alıyorum. Bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20221005_154430.jpg
    IMG_20221005_154430.jpg
    300,1 KB · Görüntüleme: 150
BIOS'ta SSD gözüküyor mu? Gözüküyorsa Intel Rapid Storage ayarını kapatın. Bu ayar kapalıysa VMD ayarını kapatın. VMD de yoksa VMD sürücüsü kurmanız gerekebilir.

Hepsinden önce, USB belleği UEFI hazırladınız diye umuyorum.

BIOS'ta SSD gözüküyor mu? Gözüküyorsa Intel Rapid Storage ayarını kapatın. Bu ayar kapalıysa vmd ayarını kapatın. Vmd de yoksa vmd sürücüsü kurmanız gerekebilir.

Hepsinden önce, USB belleği UEFI hazırladınız diye umuyorum.

2 diskim de görünüyor onda sorun yok. Intel rapit Storage desteklemiyor yazıyor. Yaklaşık 10 dakikadır BIOS'u geziyorum VMD sekmesi göremedim.
Bellek UEFI.

Son düzenleme:
Çözüm
Videoda belirtildiği gibi VMD dosyasını Windows 11 format flash belleğin içine attım fakat flash bellek görünmediği için VMD dosyasını SSD içine attım ve format ekranından yüklemeye çalıştım fakat yine olmadı.

O zaman VMD sürücüsü kur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki hata ile ilgili bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleği başka bir porta takıp dener misin? Varsa 2.0 portu. Yoksa 3.1 Gen 2 yerine 3.1 Gen 1 portu gibi.

O da olmazsa sürücüyü başka bir USB belleğe atıp oradan yükle. Ben bir defasında öyle yapmak zorunda kaldım.

Güncelleme: Windows kurulum ekranı varken format belleğini çıkarıp 2-3 kez soket değiştirdim ve birden bellek görünür oldu. Yukarıda söylendiği gibi VMD sürücüsünü kurdum ve şu an Windows güncellemelerini yapıyorum. @Recep Baltaş hocam ilginiz için çok teşekkürler.

Kuruluma Başlama Saati: 9:36
Bitiş: 22:45 :(

Yeni konular

Geri
Yukarı