Bilgisayarınızda yanlışlıkla virüs açtınız mı?

ben bir kere 10 yıllık windows7de bedava(ozaman daha pc'den falan anlamıyordum virüs nedir bilmiyordum) hello nighbor indirmiştim(sözde) sonra açtım discotek diye bir şeyler geldi mavi bir chrome geldi 1 ay sonra klavye ve mouse çalımadı sonrada pc hakkı rahmetine kavuştu

Scorpion virüsünü açmıştım. Malwarebytes sağ olsun daha ben açmadan virüs teşhisi koydu.

Scorpion, arab tec tarafindan yapilan cok tehlikeli bir virus. En tehlikelisi 3.1 surumu. 2018'de yapilan 3.1 versiyonu kayit defterine zarar veriyor. 1.0 ise cok kolay siliniyor sadece bos kutuya "the god is One" yazarsak gidiyor. Ama yazarken T'si buyuk "god" kelimesinin G'si buyuk gerisi kucuk.

Benim öyle bir hikayem yok ama arkadaşımın var.
Bir gün Windows XP horror Edition diye bir virüs bulduk.
Neyse bir gün deneyelim dedik, ben onu TeamViewer'dan izlerken o da virüsü yükledi.
VirtualBox'u açtı ve sesi gitti. Ben de dedim n'oluyor? Beni aradı ve virüsü açtığını söyledi.
Benden Windows 10 USB istedi sonra SSD'yi görmedi kurulumda falan çok uğraşmıştık.
En azından SSD'ye bir şey olmamış. UEFI'yi Legacy'e alıp kurdu ve düzeldi.

Sizinkiler neler?

Tabii ki açtım ben no escapeyi açmıştım.

Arkadaşlar bakın Minecraft korsan sürüm olan tlancher diye böyle uygulama vardı ama ilk başlarda virüs olmadığı zannetmiyorum ama saçma bir şeyle karşılaştım görev yönetici açılmıyordu hatta ben YouTube izlerken bilgisayar takıldı dididididi dedi bende korktum bilgisayara reset attım ama virüs hala çalışıyordu YouTube tlancher virüslü diye video gördüm. İlk başlarda inanmadım ama ev taşınınca dedim içimden "acaba tlancher virüslü mü?" diye düşündüm sonra inandım bilgisayara format attım düzeldi işte böyle anımdı sizde tlancher indirdiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı