Bilgisayarınızın Kasasını Açmadan BIOS Şifresini Kırın

2. yöntemi denerken şöyle birkaç hatayla karşılaştım;

cmd'yi yönetici olarak çalıştırdım,
"cd C:\cmospwd-5.0\windows\" komutuyla klasöre dos üzerinden ulaştım.

aha sonra ioperm -i komutunu verdiğimde,
Kod:
ioperm.sys is already installed, StartService function call failed

hatası aldım.

Sonrasında, net start ioperm komutunu verdiğimde

Kod:
"1275 sistem hatası oldu"
"Sürücünün yüklenmesi engellendi"

gibi bir hata daha aldım. Sonrasında ise;

Kod:
cmospwd_win /k

komutunu verdim seçeneklerden 2.yi seçtim gelen uyarı

Kod:
"As administrator run "ioperm.exe -i" before

Hatası aldım daha önce gönderdiğim servisler yapamadı sana kaldım Recep abi :)
Bu arada işletim sistemim Windows 7 Home Basic 64 bit.

Buda resim ;
779inciv3772619.jpg

biosadam.com

bazı notebook modelleri için unutulan şifreyi veriyor.benim işimi görmüştü

SAMSUNG - SONY- HP - COMPAQ - DELL - INSYDE H20 - PHOENIX - FUJITSU SIEMENS

Hocam benim Casper Nivida CHY 4200 model bi leptobum var. Recovry hatası verdi. Pc açılırken geliyor o hata yani masaüstüne gelemiyorum. BİOS a girmem gerek lakin Satıcı mağaza bios a şifre koymuş ve elim kolum bağlı pil çıkarmakda yaramıyor. Ne yapabilirim?

Hocam benim Casper Nivida CHY 4200 model bi leptobum var. Recovry hatası verdi. Pc açılırken geliyor o hata yani masaüstüne gelemiyorum. BİOS a girmem gerek lakin Satıcı mağaza bios a şifre koymuş ve elim kolum bağlı pil çıkarmakda yaramıyor. Ne yapabilirim?

Cihazınızın bios cipi sökülerek yeniden programlanması lazım.Fakat casper 'ın cky,cku,chy modellerine uygun bios zor bulunmaktadır.İşi iyi bilen birine yaptırmanızı tavsiye ederim.Aksi halde cihaz elinizde kalabilir.Bunların dışında eğer,f12 boot açıksa oradan seçerekte format atılabilir.Bir çok bilgisayarcı bu seçeneği unutur...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı