Bilgisayarla ilgili anneye yardımcı olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Arkadaşlar annem ile bugün çarşıya çıktık hemen hemen annem 40 yaşlarında. Her neyse ben gezmek için çıktığımızı sanıyordum fakat bana marketteki olan her şeyi alıp elime verdi bende çok sinirlendim ve eve gideyim bari ben dedim annem bağırdı çağırdı ve bende eve geldim. Bela filan okudu eve gelince bilgisayarı kıracakmış bilmem bana bağıracakmış. Zaten şu sıralarda da saçma sapan aile meselelerinden babam ile küsler o sıkıntı yok. Benim istediğim anneme bir ders vermek. Dediğine pişman olsun. Örnek bu bilgisayarda bir şey konusunda ona yardım etmem veya bilgisayar dışında bir şey olsun. Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar 2 saat sonra çarşıdan döner herhalde.

İlk önce özür dile bence gereksiz yere sinirlendiğini, annenin haklı olduğunu söyle sonrasında da evdeki her işte annene yardım et, tekrar çarşıya götürürse git ve herşeyi taşı.

Annen zaten zor durumda, senin yapman gereken ona yardımcı olman. Psikolojisi bozuk olduğu için bu şekilde bir tepki vermiş olabilir sen bunu sineye çekeceksin, eğer üstüne gidersen daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Hz. Muhammed'in dediği gibi "Cennet anaların ayakları altındadır" o yüzden ne kadar sana ters davransa da sen görmezlikten gel. Senin için daha iyi olur. Bilgisayarının başına da birşey gelmez onu sinirden söylemiştir.

Mirkan ağabey ne alakası var. Annem'in böyle bir sorunu var bakın burası bir teknoloji forumu bahsetmek doğru mudur? Bilmiyorum ama babam annesinden veya kardeşlerinle kötü olduğu zaman anneme annemde bana bağırıyor ama ben anneme diyorum ki beraber olalım babama ile de konuşalım ama annem hep burnunun dikine. Bugünkü poşet olayı ile alakası olmadığını sanıyorum sadece dedim ki anne biz gezecektik niye poşet taşıyoruz ben gideyim o zamanda sen poşet taşımadan gez dedim bana bağırdı beddua etti. Özür dilemeyi denedim yok ya oh ne rahat gel hemen özür dile dedi ne yapacağım?

- - - Güncellendi - - -

Bu arada konuyu yazarken de biraz sinirliydim.

İki poşet taşımak zor değil. Annenin içinde olduğu durumu anlayamayız, emin ol sende anlayamazsın.
Anneler ne derse haklıdır, bunu unutma. Anneni üzme, ne derse desin git sarıl ve öp şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anneye küsülür mü kızılır mı ya. Git sarıl barış, gönlünü al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha siniri geçsin şu an sinirden bulaşık makinesine temiz tabakları doldurdu sonra boşalttı.

Yazdığını görünce kendimi inci sözlük te hissettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı