Bilgisayarla ilgili olan tüm bilgilerinizi dökün

YavuzKyr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat Üyeleri bugün sizden şöyle bir istekte bulunacağım. Bilgisayar parçaları ve donanımları hakkında bildiğiniz tüm bilgileri dökmenizi isteyeceğim. Bilgisi olmayan arkadaşlar bu konudan bir şeyler öğrenmesini ve bende kendi bilgilerimin doğru olup olmadığını anlamış olurum. Şimdiden anlatacak olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. (bilgisayar parçaları derken RAM nedir? Soruların cevapları değil de MHz değerleri neyi ifade ediyor, Dual Channel, Quad Channel gibi bilgileri açıklarsanız çok daha iyi olur çünkü forumda RAM'in ne olduğunu bilmeyen arkadaş olduğunu sanmıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Google'dan bu bilgilerin hepsini ayrıntılı bir şekilde bulabilirsin. Niye buradan istiyorsun? Hatta bu konuyu açana kadar bazılarını çoktan bulmuştun bile. Şu Google kullanmayı bir öğrenemediniz.

Yani bu foruma başlamadan önce (neredeyse 7 ay) ben de hiçbir şey bilmiyordum ancak nasıl oldu bilmem ancak şu an da neredeyse eski bildiklerimin 10 katı falan daha çok şey biliyorum. Yani bu işler buraya anlatmakla değil yaşamakla olur. Zaten bu forumda takılırsan belli bir süre fark edeceksin.

Mesaja sığmaz hepsi. Bilgisayar işi tecrübe gerektiriyor biraz. Özellikle "şu nedir?" gibi bir sorunuz varsa onu cevaplayayım.
Dediğim gibi kendi çapımda yeteri kadar bilgimin olduğunu düşünüyorum. O yüzden başka arkadaşların yardımı için bu konuyu açtım.

Google'dan bu bilgilerin hepsini ayrıntılı bir şekilde bulabilirsin. Niye buradan istiyorsun? Hatta bu konuyu açana kadar bazılarını çoktan bulmuştun bile. Şu Google kullanmayı bir öğrenemediniz.
Google ile buradaki tecrübeli kişilerin kendi yorumları aynı değerde değil. Google size sadece bilgiyi verir, buradaki tecrübeli ve bilgili kullanıcılar ise kendi deneyimlerine göre yorumlayarak karşı tarafa sunuyorlar. Bazen de başka bir şeyden örnek verip kıyaslayabiliyorlar. Bu şekilde bilgi hem daha kalıcı oluyor hem de çeşitli şeyler öğrenip deneyimliyorlar.

Geri
Yukarı