Bilgisayarlar dolar düşene kadar ucuzlamayacak mı?

Dostlar, mining dönemide bir PC aldım. Yaklaşık monitörle beraber 7000TL'ye patladı. Şimdi bakıyorum, benim PC'min yanından bile geçemeyecek özellikte sahip olanlar PC'ler monitörsüz 6.5k. Aldığım zamandan beri 8-9 ay rahat geçmiştir. Dolar kuru 12.50'a yakın. Dolar düşene kadar bir daha PC fiyatları düzelmez mi?
Senin PC'ye sen kaç dolar verdin, şu an 6.5K TL kaç dolar. Böyle hesaplarsan aslında PC'lerin değer kaybettiğini görürsün. Türkiye'de PC parçası üretilmediği için aldığın parçaların, sistemlerin hepsi dolar fiyatından TL'ye çevriliyor. Yani evet, dolar düşmeden fiyatlar da düşmez.

Dolar 9.60 seviyelerinde gezerken biraz düşmüştü. GameGaraj fiyatları düşürdü. Onun dışında başka fiyatları düşüren bir site görmedim.

Dostlar, mining dönemide bir PC aldım. Yaklaşık monitörle beraber 7000TL'ye patladı. Şimdi bakıyorum, benim PC'min yanından bile geçemeyecek özellikte sahip olanlar PC'ler monitörsüz 6.5k. Aldığım zamandan beri 8-9 ay rahat geçmiştir. Dolar kuru 12.50'a yakın. Dolar düşene kadar bir daha PC fiyatları düzelmez mi?
Dolar düşerse talep artar fark olmaz.

Dolar 9.60 seviyelerinde gezerken biraz düşmüştü. GameGaraj fiyatları düşürdü. Onun dışında başka fiyatları düşüren bir site görmedim.
Tam o civarlarda 9500TL'ye 3060 görünce kredi çekip yapıştım. İyi ki almışım diyorum, RTX3060 kartlar en aşağısı 13bin TL şu an. Üstelik benim model soğutması gayet iyi bir model.

Tam o civarlarda 9500TL'ye 3060 görünce kredi çekip yapıştım. İyi ki almışım diyorum, RTX3060 kartlar en aşağısı 13bin TL şu an. Üstelik benim model soğutması gayet iyi bir model.

Hayırlı olsun hocam. Beklemek kısa vadede her türlü zarara sokuyor. 25 gün önce 7500 TL'ye aldığım sistem 10k oldu.

Dolar 2 liraya düşse alımı çok kolay olsa devlet hemen bu durumu görür ve konsollara geldiği gibi ek vergi gelir ÖTV. Burada yok öyle bir şeylere kolayca ulaşıp keyfini çıkarmak :).

Yeni konular

Geri
Yukarı