Bilgisayarlarımdaki Temp Degeri Cok Sıcak Sizce Neden Olabilir?

Alyduman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar Masaüstü Bilgisayarımda GIGABYTE GA-MA770-UD3 anakart kullanıyorum:bilgisayarım cok ısınıyor ve kasılmalar oluyor. Speedfan ile ölçtügümde dereceler .şöyle
Gpu:39 C
Temp1:37C
Temp2:76C
temp3:80C
Hdd:26C
core:60C
Bu Temp değerleri nereler olabilir ve sogutmak için neler yapmak gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakımı gelmiştir büyük ihtimal bir fan temizliği yapın olmadı. Sadece speedfanla bakmayın Core temp, veya Aıda64 ile birde bakın.

Aida64
cpu:68C
ANAKART:40C
GPU:42 C
CORETEMP ile de ortalama olarak aynı sadece işlemcim cok yüksek onu da sogutmak için thermaltake t2 veya zalman termal macun düşünüyorum ama kararsız kaldım<
işlemci fanı olarak su anda stok fan kullanıyorum ama zalman CNPS7000C-ALCU kullanmayı düşünuyorum tavsiye edermisiniz

Bu değerler yük altındamı boşta mı ? Yük altında ise normal, boşta ise değil. Termal macun yenilemelisin, ve fanları temizle.

İşlemci soğutucusu alırken biraz daha iyi bir malzeme almak lazım. Hyper 212, veya contact, gıa gibi markalara yönelmekte fayda var. Biraz daha bütçe aşsada malzeme ve sunduğu performans bakımından kaliteli markalardır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı