Bilgisyarda sanki sürekli virüs varmış gibi rahatsız hissetmek

Teşekkürler. Son olarak acaba 7gün internet Security kullanıp sonra Free geçmek daha mantıklı olmaz mı? Cevabınızı alır almaz hemen indireceğim: )

Ben internet Security paketleri arasında Free kullanıyorum 1 yıllık lisans şeklinde. İnternet üzerinden OEM tarzı Key'ler satılıyor. Güvendiğiniz gözünüze kestirdiğiniz bir satıcıdan alabilirsiniz. 20 TL gibi bir fiyatı vardı. Yaz dönemi başlangıçında 70 TL gibi bir indirim oluyordu resmi sitesinde.

Önce MalwareBytes ile virüs taraması yapın. Daha sonra onu kaldırın ve Kaspersky kurup tam tarama yapın. MalwareBytes'i kaldırmanızı söylememin nedeni iki antivirüs yazılımını birlikte stabil bir şekilde kullanamazsınız. Virüs varsa temizleyin yoksa daha iyidir. Bu kadar paranoyak olmanıza gerek yok.

Böyle hissetmenisi çok iyi anlıyorum, aynı durum bende de geçerli. Bu durum 2 türlü açıklanabilir. İlk olarak gerçek hayata bağlanılır yani küçük kuşkuları bile büyüttüğünüze göre paranoid bozukluk vardır sizde(tahminimce). Veya PC'yi yeni aldığınız için göz bebeğiniz gibi baktığınızı düşünürsek böyle hissetmeniz normal.

Cidden PC mi yeni aldım. Bunun için böyle hissediyorum sanırım. Teşekkürler yorumunuz için. 🙂

Çözüm Kaspersky. Hocalarımın zorla kurdurduğu 2009'dan kalma Adobe programları yüzünden ben de paranoyak oluyordum. Sonra Kaspersky'i keşfettim.

Geri
Yukarı