Bilgisyarda virüs olduğu nasıl kesin bir şekilde anlaşılır?

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
Kafam çok karıştı. İstisnai durumlarda normal modda bulunamayan virüsler güvenli modda yaratmada bulunur mu? Bu istisnai durumlarda taramaları bulunamayan virüsler güvenli tarama yapmadan bulunur mu?

Yani sorum şu diyelim ki bir şekilde taramaları falan çıkmayan bir virüs girdi bilgisayarıma bu virüsü temizlemek için kesinlikle (güvenli modda-internet kesilerek-normal modda internet kesilerek) bu 3 şekilde tarama mi yapmak gerekiyor yoksa normal modda internet varken tarama yaparsak da kesin sonuca ulaşır mıyız? Birisi bazıları için güvenli mod gerekir diyor bazıları gerekmez diyor. Bir toplayıp söyleyebilir misiniz? Ciddiyim kafam çok karıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkında tüm kafa karışıklığınızı gidermek için "Kaspersky Rescue Disk" ile taratmanızı öneririm.

En kapsamlı taramayı bu araç sayesinde yapabilirsiniz.

Kaspersky Total Security yukleyin kesin tarama yapar ve PC'deki butun virusleri temizler butun derken web virusleri trojanlar silinmeyen dosyalar gibi Free trial surumunu kullanabilirsin.
Bu trial seni 30 gun koruyacaktir.
Webe bulasan indirme trojanlarinida engeller.
Bunlari yaptiginda virus kalmaz.
Eger virus bilgisayarinizi etkiliyorsa internetinizi kesip kaspeskydan tarama yapabilirsiniz daga saglikli olur.
Not: Kaspersky her sekilde temizler guvenebilirsin interneti kesmene fazla gerek yok.

Son düzenleme:
Bu konu hakkında tüm kafa karışıklığınızı gidermek için "Kaspersky Rescue Disk" ile taratmanızı öneririm.

En kapsamlı taramayı bu araç sayesinde yapabilirsiniz.

Hocam Rescue Disk yapmak yerine format atarım ancak şu anda onu yapamam bu istisnai durumlarda bulunamayan virüsler güvenli modda bulunur mu onu yapsak bulabilir miyiz yoksa normal modda Kaspersky'ın gelişmiş tehdit koruması falan illaki bulur mu? Yani o virüsü bulmak için kesinlikle güvenli modda taratman gerekiyor mu? Bunun cevabını alınca zaten rahatlayacağım ancak bir kişi olur diyor bir kişi olmaz diyor kafam karıştı.
@Fıratt_To

Hocam Rescue Disk yapmak yerine format atarım ancak şu anda onu yapamam bu istisnai durumlarda bulunamayan virüsler güvenli modda bulunur mu onu yapsak bulabilir miyiz yoksa normal modda Kaspersky'ın gelişmiş tehdit koruması falan illaki bulur mu? Yani o virüsü bulmak için kesinlikle güvenli modda taratman gerekiyor mu? Bunun cevabını alınca zaten rahatlayacağım ancak bir kişi olur diyor bir kişi olmaz diyor kafam karıştı.
@Fıratt_To
Ben daha önceden bu konu hakkında sizi iyi bir şekilde bilgilendirdiğimi düşünüyorum. İçiniz rahat etmiyorsa format atın.

Eğer verdiğim bilgiler yeterli olmadıysa @Dutchman bu konu hakkında sizi bilgilendirebilir. Kendisi iyi bir bilen kişidir ona güvenebilirsiniz.

Bir ton soru soruyorsun öneri yapıyorum sonra onu yapmam diyorsun bune ya.

Defalarca söyledim senin sistemde bir şey yok AV kullan bir şey olmaz diye. Direk bir şeyi ellemeden tam tarama yap her şey çıkar. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Ben daha önceden bu konu hakkında sizi iyi bir şekilde bilgilendirdiğimi düşünüyorum. İçiniz rahat etmiyorsa format atın.

Eğer verdiğim bilgiler yeterli olmadıysa @Dutchman bu konu hakkında sizi bilgilendirebilir. Kendisi iyi bir bilen kişidir ona güvenebilirsiniz.

Bir ton soru soruyorsun öneri yapıyorum sonra onu yapmam diyorsun bune ya.

Defalarca söyledim senin sistemde bir şey yok av kullan bir şey olmaz diye. Direk bir şeyi ellemeden tam tarama yap her şey çıkar. Umarım açıklayıcı olmuştur.

1.onu yapmam demiyorum şu anda onu yapabilecek durumda değilim diyorum.
2.dutchman hocam sizi bilgilendirsin diyorsunuz onun dediğiyle sizin dediğiniz çakışıyor siz bazen kullanın diyorsunuz dutchman hocam kullanmanıza gerek yok diyor.
3.iki şeyi aynı anda söylüyorsunuz hem hiçbir şeye eklemeden yapın diyorsunuz hem de bazen güvenli modda yapmak gerekir diyorsunuz bir fikrinizi tam olarak söyleseniz tonlarca soru sormayacağım zaten.

Geri
Yukarı