Bilgisyarda virüs olduğu nasıl kesin bir şekilde anlaşılır?

1.onu yapmam demiyorum şu anda onu yapabilecek durumda değilim diyorum.
2.dutchman hocam sizi bilgilendirsin diyorsunuz onun dediğiyle sizin dediğiniz çakışıyor siz bazen kullanın diyorsunuz dutchman hocam kullanmanıza gerek yok diyor.
3.iki şeyi aynı anda söylüyorsunuz hem hiçbir şeye eklemeden yapın diyorsunuz hem de bazen güvenli modda yapmak gerekir diyorsunuz bir fikrinizi tam olarak söyleseniz tonlarca soru sormayacağım zaten.
Madem öyle oldu fikrim Dutchman ile tamamen aynıdır.

Aslında geçerli ortamda internete bağlıyken yapılan tarama yeterli demiştim ancak istisnai bir durum gerçekleşirse güvenli modda tarama yapılabilir.

Yine de fikrim Dutchman ile aynı. Çelişkiye düşmeyin. İkinci bir öneri sundum sadece.

Son düzenleme:
Madem öyle oldu fikrim dutchman ile tamamen aynıdır.

Aslında geçerli ortamda internete bağlıyken yapılan tarama yeterli demiştim ancak istisnai bir durum gerçekleşirse güvenli modda tarama yapılabilir.

Yine de fikrim dutchman ile aynı. Çelişkiye düşmeyin. İkinci bir öneri sundum sadece.

İstisnai durum derken? Ve bunu nasıl anlayabilirim?

Şöyle belirteyim;
Virüs silinemiyorsa ya da bilgisayarda virüs varsa ama geçerli ortamda tespit edilememişse yani önerdiğim tarama işlemi işe yarayamamışsa güvenli modda tarama yapılabilir ve virüsü ortadan kaldırır.

E hocam diyorum ya emin değilim diye belki de var ancak tespit edilemiyor
Zaten akşam bu sorun çözülecekti ancak ağ il güvenli moda girmeme rağmen ağa bağlanmadı bundan dolayı da tarama yapamadım.

Hocam endişe etmeniz gereken bir durum yok diyorsunuz ancak bu forum dışında 2 foruma daha sordum bir fark yok dediler bir tek Fırat hocam ve 1-2 kişi daha gerekir diyor çelişkiye düşüyorum bende.

Kusura bakmayın sizi çelişkiye soktuğum için. Genel olarak çoğunluk ne diyorsa onlara güvenin hocam.

Kusura bakmayın sizi çelişkiye soktuğum için. Genel olarak çoğunluk ne diyorsa onlara güvenin hocam.
Ben sadece bildiğim şeyleri söyledim. Çelişki içerisindeyseniz hâlâ biraz güvenilir kaynaklardan araştırma da yapın.

Ben yalnızca geçerli ortam ve güvenli modda tarama durumunu kendi tecrübelerime dayanarak söyledim. Silemediğim virüsleri güvenli modda silebiliyordum ve geçerli ortamda tespit edilemeyen bir trojanı güvenli modda tespit etmişti bende Kaspersky.

Geri
Yukarı