Bilgisyarın genişleme slotunu bulamadım

bezopasnosti

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB @ 2.4 GHz
Ekran kartı
Raedon RX 570 Series
Anakart
ASUS Prime A320M-F
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500x 6-Core Processor
Merhabalar bilgisayarımın Anakartında NVMe girişi yok ancak NVMe SSD takmak istiyorum adaptör ile daha yüksek performans alabilmek için. Fakat anakartımın hangi girişi olduğunu bilmiyorum. ASUS internet sitesinde Prime A320M-F anakartının genişleme yuvaları başlığı altında şu bilgiler verilmiş:
AMD Ryzen™ 2. nci Nesil/ Ryzen™ 1. inci Nesil İşlemciler 1 X PCI-e 3.0/2.0 X16 (X16 modu)
AMD Ryzen™ ile Radeon™ Vega Grafikler /7. nci Nesil A-Serisi/Athlon X4 İşlemciler 1 X PCI-e 3.0/2.0 X16 (X8 modu)
AMD Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics Processors 1 X PCI-e 3.0/2.0 X16 (X4 modu)
AMD A320 çipset 2 X PCI-e 2.0 X1
Buradaki bilgilere göre benim bilgisayarımın donanımının hangisi olduğunu anlayamadım, bilgisyarımın PCle 3.0 desteği var mı yoksa sadece AMD A320 çipset başlığı altındaki PCle 2.0 girişe mi sahip? Buna göre bir dönüştürücü alacağım. Anakartım: ASUS Prime A320M-F PRIME A320M-F - Teknik Özellikler|Anakart|ASUS Türkiye

Ekran görüntüsü 2022-01-23 153804.png

Buraya adaptör ile takabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1279299
Buraya adaptör ile takabilirsiniz.

Evet teşekkürler, ancak alacağım adaptörün X1 dönüştürücü mü X4 dönüştürücü mü olacağını anlayamadım ve anakartımın resimde gösterdiğiniz kısmı PCle 3.0 destekliyor mu çünkü anladığım kadarıyla PCle 2.0 ise hızı Max 500 de kalıyormuş 3.0 girişler ise 1GB'a kadar destekliyormuş. Asıl problemlerim bunlar biraz daha yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Evet teşekkürler, ancak alacağım adaptörün X1 dönüştürücü mü X4 dönüştürücü mü olacağını anlayamadım ve anakartımın resimde gösterdiğiniz kısmı PCle 3.0 destekliyor mu çünkü anladığım kadarıyla PCle 2.0 ise hızı Max 500 de kalıyormuş 3.0 girişler ise 1GB'a kadar destekliyormuş. Asıl problemlerim bunlar biraz daha yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Kullandığın işlemciyi baz alırsak, X4 desteklemsi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı