Bilim Kurulu üyesinden açıklama: Kısıtlamanın zamanı değil

Sağlık Bakanı Bilim Kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, vaka sayıları hakkında konuştu. İlhan, kısıtlamaların gündemde olmadığını, kısıtlamanın zamanı olmadığını, artık virüsü kontrol edebilmenin mümkün olduğunu ve elimizde aşı gibi bir silahın olduğunu, söyledi.

İlhan, vatandaşların aşı olması gerektiğini de kaydetti. Bu açıklamalardan da görüyoruz ki artık kısıtlamalar zor gelir, okullar da kapanmaz. Umarım Sosyal üzerinde artık okullar kapanır mı gibi konuları görmeyiz. Çünkü okulların kapatılma niyeti yok, o tarz konular da artık boş gibi geliyor. O yüzden artık o konuların pek bir açılma anlamı yok. Ben de kısıtlama olmama taraftarıyım, kısıtlama gele gele nereye kadar? Halkın sabrı da kalmıyor artık. O yüzden kısıtlamalar olmamalı.

 

GREY007

Centipat
Katılım
11 Ekim 2021
Mesajlar
1.007
Çözümler
5
Yer
Earth (Dimension C-132)
@Little Cat Düşüncenizi anlıyorum ekonomi bu durumdayken geri adım atılmamalı ama ölenler geri gelmiyor. Ölenler yakınlarınız olsa bu kadar cesur konuşmayacaktınız. Niyetim sizi kırmak gücendirmek değil. Ama bu gibi durumlarda ağır bedelleri sürekli halk ödemek zorunda kalıyor oysaki ben yıllardır ödediğim vergiyle 2 yıl boyunca evimde bakılabilirdim. Tabi ki böyle bir şey olmadı.
 
KS
KS
L

Little Cat

Hectopat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
9.959
Makaleler
269
Çözümler
35
Yer
Mezarlık

Bahacprz

Decapat
Katılım
17 Mayıs 2020
Mesajlar
1.946
Makaleler
2
Çözümler
17
Yer
Denizli/Amasya/İzmir Nerede olduğum belli değil
Benim düşüncem kısıtlamayı ilk başta tam sıkı yapmış olsalardı şu anda belki böyle olmazdı. Ben akşam 9'dan sonra çıksam ne olur çıkmasam ne olur öğlen dışarıda olduktan sonra. Yapılan hiçbir şey mantıklı değil. Kongreler yaptılar, bütün ülkeyi mahvettiler. (Taraflı konuşmuyorum). Belki de ilk vaka bunlar açıklamadan önce vardı. @GREY007 hocamın dediği gibi batan geminin mallarıyız.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı