Bilim Kurulu üyesinden açıklama: Kısıtlamanın zamanı değil

Yaklaşık 1.5 yıl okullar kapalı kaldı 3 ay boyunca 18 yaş altı sokağa çıkma vardı ve daha neler vardı kısıtlamada bir yere kadar okullar bu saatten sonra kapanmaz zaten aşılanıyoruz.

7 yakınımı kaybettim, kendim de ayrıca 2 kez geçirdim.

O konuda haklısınız ancak artık burası Türkiye. Şansına ölmediğimize şükür ediyorum.

Kısıtlamalar bu sefer kolay kolay gelmez.

Hocam başınız sağ olsun.

Şehir değiştirip yurda geldim. Şimdi online derse gireceğim. Derslerimin bir çoğu online. Haftada 2 gün okula gidiyorum. Yurt çok kalabalık. Aşı oldum fakat böyle giderse yurttan virüsü kapacağım. Zaten bir kaç kişide çıkmış virüs. Ne yapacağız bilmiyorum.

Ya ne uzaktan eğitimmiş arkadaş? Ilkokulda olanlar tutturmuş bunu. Yeter artık, biraz da sınava girecekleri düşünün. Zaten kaybettiğimiz kadar kaybettik. Gelecek, hiç kimsenin umurunda değil.

Bir sınav benim hayatımdan daha mı önemli? Bir kağıt parçası yüzünden ben sağlığımdan olmak zorunda mıyım? Bende dahil olmak üzere sınıfımdan 4 kişi pozitif çıktı . 2 haftadır karantinadaydık daha 2 gün önce bitti. Genelleme yapmayı bırakın artık. Anlamak isteyen her koşulda anlar, Online eğitimi bahane etmez. Ayrıca çift doz aşılıydım ve dikkat ediyordum. Lanet olsun.

Ülkemiz zaten yüzyüze eğitimde dünya birincisi haklısınız (!). Dersi düzgün şeklide oturup odaklanan herkes uzaktan eğitimde başarılı olabilir bir yandan ders dinleyip bir yandan TV izleyip oyun oynayan kişiler uzaktan eğitim kötü diyor. Uzaktan eğitim evde yatmak değildir sabah ders saati kalkıp derse girmek demektir ben bunu yaptım ve geçen sene çok başarılıydım amacım sizi kırmak değil yüzyüze eğitimin alternatifi bir yere kadar var ama giden canların yok.

Herkes aşısını yaptırsın o zaman. Herkes bir gün ölecek, ben ölmeyecek demiyorum. Tedbir bizden takdir kime inanıyorsanız ondandır.
Bir sınav benim hayatımdan daha mı önemli? Bir kağıt parçası yüzünden ben sağlığımdan olmak zorunda mıyım? Bende dahil olmak üzere sınıfımdan 4 kişi pozitif çıktı . 2 haftadır karantinadaydık daha 2 gün önce bitti. Genelleme yapmayı bırakın artık. Anlamak isteyen her koşulda anlar, Online eğitimi bahane etmez. Ayrıca çift doz aşılıydım ve dikkat ediyordum. Lanet olsun.

O kağıt parçası dediğin burada hayatını belirliyor.

Artık bu tarz tartışmalara girmekten gerçekten sıkıldım sanki okul kapansa o virüs bulaşmayacak.

Milletin derdi çok açık belli oluyor hocam. Empati yapmayı bilmeyenlere laf anlatmaya çalışıyoruz ama boşa. Bizim de yakınlarımız öldü, eyvallah ama hayat devam ediyor ve ben o sınava online hazırlanacaksam okul okumamın mânasını çözemem. Açarım herhangi bir platformdan TV izler gibi izlerim. Lise ya da üniversite ilkokukdan çok farklı yerler.

Geri
Yukarı