Bilim Kurulu üyesinden açıklama: Kısıtlamanın zamanı değil

Sağlık Bakanı Bilim Kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, vaka sayıları hakkında konuştu. İlhan, kısıtlamaların gündemde olmadığını, kısıtlamanın zamanı olmadığını, artık virüsü kontrol edebilmenin mümkün olduğunu ve elimizde aşı gibi bir silahın olduğunu, söyledi.

İlhan, vatandaşların aşı olması gerektiğini de kaydetti. Bu açıklamalardan da görüyoruz ki artık kısıtlamalar zor gelir, okullar da kapanmaz. Umarım Sosyal üzerinde artık okullar kapanır mı gibi konuları görmeyiz. Çünkü okulların kapatılma niyeti yok, o tarz konular da artık boş gibi geliyor. O yüzden artık o konuların pek bir açılma anlamı yok. Ben de kısıtlama olmama taraftarıyım, kısıtlama gele gele nereye kadar? Halkın sabrı da kalmıyor artık. O yüzden kısıtlamalar olmamalı.

ArdaRoot

Decapat

Dosya Ekleri

• 13 Ekim.jpg
    13 Ekim.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 26
  • 5 Eylül.jpg
    5 Eylül.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 25
KS
KS
L

Little Cat

Hectopat
Makaleler
269
Yer
Mezarlık
@ArdaRoot, gene aynı. Pek bir fark yok ayrıca herkes virüs geçirecek. Yapacak bir şey yok, bağışıklılığın oluşması lazım. Hatta okul kapalıyken ölüm sayısı daha fazlaymış, bu daha kötü işte.

laracr0ft

Hectopat
Okullar açıkken virüste daha da artış oldu bu bir gerçek ve bunu bize hocalarımız da dedi. Fakat şöyle bir şey var yeniden uzaktan eğitime geçilmesi özellikle lisedekileri oldukça etkiler ve etkiledi de beni. 9. sınıf hiç yok bende uzaktan eğitimden dolayı. Bu yüzden okulların kapanmasını mantıklı bulmuyorum ve kapanmasın da ama daha iyi önlemler almalarını kesinlikle istiyorum.

ata39

Picopat
Temmuz ayının başında vaka sayıları 4K'ya kadar düşmüştü, bunlar turistler dönemi olunca olan vaka sayısı 4 Eylül falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı