Bilim Kurulu üyesinden açıklama: Kısıtlamanın zamanı değil

@494722, sözlerinize katılıyorum. Ancak kısıtlama yapıla yapıla da nereye kadar? Yapacak bir şey yok.
Hocam başınız sağ olsun. Sizinle aynı görüşte değilim. Sizin mantığınıza göre "giden gider kalan sağlar bizimdir" şeklinde oluyor. Bu da bana mantıklı gelmiyor. Emin olun bende kısıtlama yapılmasını istemiyorum. Eğitim denilen şey bende yok artık. Ama yapılması gerekiyor. Yapılsa dahi kolay kolay kurtulamayacağımız bu virüsü kısıtlama olmadan yenemeyiz. Çok şükür pek yakınımda ki kişiler vefat etmedi ama insanlar ölüyor. Can bu sonuçta. (Yeniden başınız sağ olsun.)

@Kromish, teşekkür ederim. Ancak hükümetimizin bu konuda doğru bir yol izlediğini ne yazık ki söyleyemem. Kısıtlamalar geldi, vakalar düştü diyelim. Ondan sonra ne olacak? Tekrardan her yer açılacak ve sonucunda da vakalar gene uçacak. Benim düşünceme göre artık yapacak bir şey yok, şu anlık herkes aşısını olmalı diyorum.

@Kromish, teşekkür ederim. Ancak hükümetimizin bu konuda doğru bir yol izlediğini ne yazık ki söyleyemem. Kısıtlamalar geldi, vakalar düştü diyelim. Ondan sonra ne olacak? Tekrardan her yer açılacak ve sonucunda da vakalar gene uçacak. Benim düşünceme göre artık yapacak bir şey yok, şu anlık herkes aşısını olmalı diyorum.
Yukarıda da yazdığım gibi kısıtlama yapılsa dahi kolay kolay kurtulamayacağız bu virüsten. Vakalar bitme derecesine gelene kadar devam etmeli kısıtlamalar. Ama hadi virüsten kurtulduk diyelim. Bu sefer kısıtlama nedeniyle olmayan ekonomimiz bir darbe daha yiyecek. Hükümeti gerçekten sevmem ama işleri hiç kolay değil. Ne yapsalar sizin ve benim gibi karşı çıkanlar olucak. İki tarafın da haklı olduğunu düşünüyorum.

Kısıtlamalar bu sefer kolay kolay gelmez.
Önceden sağlık sistemi iyi diyorduk ama içerisi öyle değil. Pozitif vaka çıkıyor perde ile önlem alıyoruz. Covid testi veriyoruz, kayıtlara geçmiyor. :) Toplum bağışıklığı doğru olay ama yanlış zaman. En başta yapacaklardı veya bu kışın geçmesini bekleyeceklerdi. Atamalar yapılmıyor, iş yükü artıyor. Eğer kendi ceplerini doldurmak için başkanlık yapan sendikalar birazda sağlık çalışanlarını düşünüp birlik olabilseler şuanda çoktan grev başlamıştı. Ama sabır ediyoruz. Maddi değil manevi doygunluk için emek veriyoruz. Covid zaten bitmiş. Bizim haberimiz yok. Maske diyorsun şaşkın şaşkın bakıyor.

Arkadaşlar bu iş kapatmayla bitecek bir iş değil. Sen ülkede 2 ay kimseyi evden dahi çıkarmasan, açtıktan sonra yine seri şekilde yayılacak. Bunun sebebi ise virüsün global bir sorun olması, dünya üzerinde her yerde bitmediği sürece ülke çapında da bitiremezsiniz. Yok şu kadar kapatsak biter gider şeklinde açıklamalar yersiz geliyor kusura bakmayın.

Bizden daha düşük vaka ve vefat sayıları olan ülkelerde uzaktan eğitim var bizde yok bu nasıl iş?

Ya ne uzaktan eğitimmiş arkadaş? Ilkokulda olanlar tutturmuş bunu. Yeter artık, biraz da sınava girecekleri düşünün. Zaten kaybettiğimiz kadar kaybettik. Gelecek, hiç kimsenin umrunda değil.

Geri
Yukarı