Bilim Kurulu üyesinden açıklama: Kısıtlamanın zamanı değil

Bu korona sonrası benim bazı değer algılarım değişti. İnsan canı, sosyalleşmek ve eğitimden daha değersizmiş. Çarkın dönmesi uğruna zayıfları öldürmek ve ölenleri suçlamanın doğru sayıldığı bir dünyada istediğiniz kadar eğitim görün ve sosyalleşin. Pasif cinayete çanak tutmanın umarım bir vebali yoktur.

Tamamen bir şeye yüklemek yanlış olur. Belki başka bir yerden kapacaktınız?
Hocam başka bir yerden kapacaktınız diye bir şey yok. Ben bu virüsü okuldan kaptım değil mi? Eğitim tabii ki önemli ama hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil. Amacım okullar kapansın da keyif yapayım değil. Online eğitim sürecinde dakikası dakikasına derslerime giriyordum ve dinliyordum.

Ben evden nadir dışarıya çıkan birisiyim. Başka nereden kapabilirim?
Belki babanız ya da herhangi bir aile üyeniz taşıyıcıydı, size getirdi. Ayakta atlatmış olabilirler, hissetmemişlerdir. Ama siz de etkili oldu, bunu bilebilir misin?

Belki babanız ya da herhangi bir aile üyeniz taşıyıcıydı, size getirdi. Ayakta atlatmış olabilirler, hissetmemişlerdir. Ama siz de etkili oldu, bunu bilebilir misin?
Hocam bakın kendi yaşadığımı geçtim Türkiye'de yüzlerce sınıf karantinada. Vakalar okullar açıldığı tarihten itibaren arttı. Burada bir sorun yok mu?

Herkes aşısını yaptırsın o zaman. Herkes bir gün ölecek, ben ölmeyecek demiyorum. Tedbir bizden takdir kime inanıyorsanız ondandır
Ben de aşı yaptırdım ve yaptırılmalı ama aşılı olsak bile bu hastalığın vücudumuzda bir etki bırakmayacağına, başka bir hastalığı tetiklemeyeceğine, ölüm riskini ortadan kaldıracağına garanti vermiyor.

Geri
Yukarı