Bilim ve Felsefe konuları size faydalı oluyor mu?

teknokurt

Hectopat
Daha fazla  
Uzun bir aradan sonra hepinize merhaba.

Bilim ve Felsefe bölümlerinde açılan konular size faydalı oluyor mu? Size bir şeyler kattı mı bu konular?

Bilim ve Felsefe konularında size en faydalı bilgi veren üyeler kimlerdir?

Fayda katmadığı gibi aksine zarar bile veriyor. Açılan konuların amacından sapması ve tartışmanın alevlenmesinden ötürü kısa süre içerisinde kilitlenmesi de bunu kanıtlar nitelikte.

Çoğu kişi egosantrik bir yaklaşımla kendi fikrini, mantığını ve duygusunu tek doğru olarak görüyor ve bu düşüncelerini başkalarına empoze etmeye çalışıyor.

Ben yaşanan tartışmaları her şeye rağmen çok olumlu buluyorum. Bu alanlarda açılan konular üzerine konuşulduğu, tartışıldığı zaman keyifli hale geliyor.

Burası bir enstitü falan değil. Farklı sosyo-ekonomik çevreden gelen, farklı alanlarda ve seviyelerde eğitim almış, farklı yaş gruplarından kişiler aynı başlık altında buluşuyor. Dolayısıyla konudan sapma, bir yere bağlayamama olağan durumlar.

Açılan konularda konudan ayrılmadan geçilen birkaç sayfa bile birçok kimse için faydalı olabilir. Hatta kimi zaman konudan uzaklaşılan yerin konunun kendisinden daha heyecan verici hale geldiği durumlar da oluyor.

Konuşmak, tartışmak iyi; öğrenmek daha da iyi. :)

Hiç bir faydası yok, Açılan çoğu konu da belli bir inanca sahip olan insanlara saldırmak için zemin hazırlama. İsteyen açılan konuları tek tek sayfa sayfa gezerek inceleyebilir. Buna fırsat veren ve göz yuman yöneticilerde bu başlık altında zaman zaman yorumlarını esirgememiştir. Genel olarak Evrim ağacına ait küçük bir forum olarak görüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı