Bilimsel deneyler her zaman gerekli midir?

Gören diyecek hiç can almıyorsun. Sivrisinek yanından geçse canını okursun. Öyle bir diyorsun ki hiç hayvan eti yemiyorsun. Bu şeyleri savunacaksanız hayvan eti de yememeniz lazım. Bugün o deneyler sayesinde şu an insanlık neslini devam ettiriyor. Evet hoş bir şey değil ama yapacak başka bir çaremiz yok şu an.

Hayvan eti yediğimi nereden biliyorsun? Ayrıca evet başka çaremiz var. Eğer gerçekten tek çözüm hayvanları öldürmek olsaydı ben de kabul edebilirdim. Ancak daha güvenli yolları da var. Ayrıca günlük hayatta canlı öldürmemiz bu yaptığımız hareketi doğru kılmıyor. Ben şahsen hayvan eti de yemiyorum. Yiyene karışmıyorum ama bence doğru bir şey değil.

Ancak daha güvenli yolları da var.
Mesela? Kimse doğru olduğunu savunmuyor.

Büyük patlama teorisi, evrim teorisi ve daha nice teori deneyler sonucunda mı keşfedildi?
Dostum arkadaşlar haklı dediğinde yanlışın var. Büyük Patlama Teorisi de deneyler sonucunda ortaya atıldı, Balon Analojisi(Şişen Balon) deneyini biliyorsundur.
Deney ve gözlem olmadan bilim olmaz.
Bilimsel_yöntem.png

Bilim şöyle çalışır: Hata yapmıyorsan, bilim yapmıyorsun demektir. Eğer yaptığın hataları düzeltmiyorsan, kesinlikle bilim yapmıyorsun demektir. Hatalı olduğunu kabul edemiyorsan, hiç yapma daha iyi.

Geri
Yukarı