Bilişim sistemleri mühendisliği nasıldır?

• Konuyu başlatan eth
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 11B
Biliyorsunuz ki YKS sınavı yaklaşıyor. Ben de biraz bölüm arayışına girdim ve birkaç bölüm arasında kaldım. Bunlardan birisi de bilişim sistemleri mühendisliği.

Bu bölümü okuyan veya hakkında bilgi sahibi olan varsa ve sorularımı cevaplarsa çok sevinirim. Öncelikle bu bölümün bilgisayar mühendisliğinden ne farkı var? Ben bu bölümü okursam bilgisayar mühendisliği okumuş birisinden ne gibi eksikliklerim veya avantajlarım olur? Ders içeriğiniz nasıl, hangi konularda eğitim alıyorsunuz? Bu bölümün yurt dışı olanakları nasıl? Bu bölümden mezun olup iş bulmak istersem veya yurt dışına çıkmak istersem hangi sıfatla iş yapacağım? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba aradan 2 yıl geçmiş ve ben de şu an BSM düşünüyorum atılım üniversitesinde. Acaba ne yaptın, neyi seçtin biraz bilgi verebilir misin? Ben de şu an çok kararsızım ve kafamda bisürü soru işareti var

Özel üniversitede okuyacağına açıktan Yönetim Bilişim Sistemleri Müh. Oku.

Burslu okicam zaten. Ankara'da birkaç özel üniversite de burslu elektrik elektronik, endüstri mühendisliği (hepsi İngilizce) falan da geliyor ama bilmiyorum ya kafam çok karışık zaten azıcık sürem kaldı.

Hocam ben de Bilgisayar Mühendisliği istiyordum ve onun için çalışıyordum ama bu bölüm de bir kaç bölümün kesişimi, kesiştiği bölümler de aklımda olan bölümler olunca isteğim de bu bölüme doğru kaydı. Teşekkür ederim öneriniz için.
Merhaba neye karar verdiniz ben de iki bölüm arasında kaldım karar verdiyseniz ne önerirsiniz

Burslu okicam zaten. Ankara'da birkaç özel üniversite de burslu elektrik elektronik, endüstri mühendisliği (hepsi İngilizce) falan da geliyor ama bilmiyorum ya kafam çok karışık zaten azıcık sürem kaldı.
Şaka gibi ama atılım bilişim sistemleri mühendisliği gelmedi geçen sene 61k ile kapatmıştı 45k ile kapatmış bu sene(benim sıralamam 52k). Bakırçay Üniversitesi bilgisayar mühendisliğine yerleştim tek kaygım İngilizce olmaması ama isteğe bağlı hazırlık var umarım kabul olur. Zaten illa ki dilimi geliştircem başka çarem yok bölüm türkçe olsa da:/

Geri
Yukarı