Bilkent üniversitesi’nden skandal karar

Linkte de görülebileceği üzere, Bilkent Üniversitesi sınavları yüz yüze yapmak adına her türlü yolu deniyor. Bu kararlara göre öğrenciler, bahar döneminde güz döneminin final sınavlarına yüz yüze olarak girecekler.
Daha önce de 7-15 Kasım tarihleri arasında vizelerini yüz yüze yapıp tepki toplayan Bilkent Üniversitesi’nin bu durum karşısında daha ne gibi skandallara imza atacağı merak konusu.

Öğrenciler tepki göstermek için Twitter’da #ogrencidusmanibilkent hashtagi altında toplandı.

Son düzenleme:
Bu tepki gösterenler, uzaktan eğitime laf eden öğrenciler mi?
Valla bu ülkede kim ne yapsa suç.
Uzaktan eğitime tepki gösteren kısım aslında çok çok azınlıkta olan bir kısım. Evet, verim oranı derse ve hocaya göre değişmekle birlikte genel olarak düşük kalıyor. Fakat bu tepki gösteren kısım boş gezen tayfa olduğu için sosyal medya mecralarında sesleri çok çıkıyor gibi gözüküyor maalesef. Aklı başında olan tayfanın uzaktan olmasına karşı bir şikayeti yok zira zaten şu süreçte açılacak olması kadar saçma bir durum yok. Bu süreci başarıyla atlatabilmek için uzaktan eğitime alışmamız ve devam etmemiz gerekiyor.

Yüz yüze olması daha iyi, diğer türlü online sınav için bir ton yazılım ve güvenlik önlemi gerekiyor arkandan kamera kuruyorsun, odanın içini ve camdan dışarıyı dahil her yeri canlı olarak göstermen vs. gerekiyor yani derdi çok fazla.

Genelde böyle virüs yayıyor falan yazan insanlar üniversiteyi yeni kazanmış ama online olduğu için gidemeyip içinde ukte kalan insanlar.

Ayrıca daha bir kaç ay önce okullar açılsın diye zırıldayanlar şimdi bu kararları görünce sesini çıkarıyor bunu hiç anlayamıyorum, ne yapsalar suç, bir şeye karar verin artık!

Yüz yüze olması daha iyi, diğer türlü online sınav için bir ton yazılım ve güvenlik önlemi gerekiyor arkandan kamera kuruyorsun, odanın içini ve camdan dışarıyı dahil her yeri canlı olarak göstermen vs. gerekiyor yani derdi çok fazla.

Genelde böyle virüs yayıyor falan yazan insanlar üniversiteyi yeni kazanmış ama online olduğu için gidemeyip içinde ukte kalan insanlar.
O kadar güvenlik önlemine ihtiyacın yok. Senin karşı bina manzaralı camını görseler ne görmeseler ne.

O kadar güvenlik önlemine ihtiyacın yok. Senin karşı bina manzaralı camını görseler ne görmeseler ne.
Dostum bu kuralları ben koymuyorum, üniversite sınavları o şekilde yapılıyor ben sana sınav yönergesini bulursam atarım bunlar zorunlu önlemler kopyayı engellemek için. Ayrıca vakıf üniversiteleri devlet üniversiteleri gibi değil güvenlik önlemleri hat safhada.

Dostum bu kuralları ben koymuyorum, üniversite sınavları o şekilde yapılıyor ben sana sınav yönergesini bulursam atarım bunlar zorunlu önlemler kopyayı engellemek için. Ayrıca vakıf üniversiteleri devlet üniversiteleri gibi değil güvenlik önlemleri safhada.
Kamera karşısında sınav oluyorsunuz ne güzel. Kimisi de adam yerine koyulmayıp kamera kapalı sınav olduğu için seviniyor.

Kamera karşısında sınav oluyorsunuz ne güzel. Kimisi de adam yerine koyulmayıp kamera kapalı sınav olduğu için seviniyor.
Maalesef özellikle devlet üniversitelerinde İngilizce hazırlık başta olmak üzere bazı bölümlerde kamera gibi bir uygulama yok, kopya çekerek sınavları geçiyorlar, bu adamlar 5-10 sene sonra bizim hastalığımıza bakacak, oturduğumuz binaları yapacak...

Maalesef özellikle devlet üniversitelerinde İngilizce hazırlık başta olmak üzere bazı bölümlerde kamera gibi bir uygulama yok, kopya çekerek sınavları geçiyorlar, bu adamlar 5-10 sene sonra bizim hastalığımıza bakacak, oturduğumuz binaları yapacak...
O zaman sen bunları yapma ve kendi hakkınla kazan. Devlet üniversitesindeki adam öğretmenin yattığı derslerde eğitim sistemini eleştire dursun sen bu ülke için faydalı insanlardan ol.

Karara yeni gelen güncellemelere göre, bahar döneminde, güz dönemin final sınavlarından hemen önceki hafta refresher week ilan edilecek ve bir önceki dönemin dersleri o hafta boyunca tekrar edilecek. Rezilliğe bir yeni rezillik daha eklendi böylelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı