Bill Gates eleştirilirken Elon Musk neden eleştirilmiyor?

Sefaagook

Hectopat
Daha fazla  
Kısa bir örnekle başlamak istiyorum. Bildiğiniz üzere Bill Gates, pek çok insan tarafından malum virüsün yaratıcısı olduğu ileri sürüldü. Bu komplo teorileri arasında, aşının içine, beynimize çip yerleştirileceği var. Halbuki Elon Musk bunu kesinlikle yapacaklarını söylemişti. Ama Bill Gates'in herhangi bir insan ırkına tehdit olabilecek bir iddiası yoktu. Sorum şu; Elon Musk bunu gerçekten söyleyip övülürken, Bill Gates söylemediği halde neden Gates'e olumsuz bakılıyor? Hayır kurumlarına düzenli şekilde milyonlarca dolar yatırım yapmakla kalmayıp, Afrika ve Orta Doğu'daki hastalıklara, sorunlara çözüm getirdi.

Gerçekler göründüğü gibi değildir. Koskoca Bill Gates hayır kurumumu da Afrika ve Orta Doğu'ya yardım etsin. Ve yardım ettiği yerler nedense tarım cenneti topraklar ve gdo üzerine araştırmalar yapıyor. İddialar ne kadar doğru bilemem. Afrika gibi ülkelerde yapılan hayırlar genelde emperyalizmin sürekliliği için gider. Koskoca kıtaya yapılan yardım, hibe vs yapıldığı halde Afrika'da açlık, tarım yapılamama varsa sebebi bellidir.

Dünya medya ile yönetiliyor. Elon Musk'ın yaptıkları o kadar övüldü ki insanlar adamı kurtarıcı olarak görüyor. Bu dünya bir gün yaşanılamaz hale gelecek. Elon abimiz sayesinde Mars yaşanabilir bir yer haline getirilecek ve insan ırkı Dünya'yı terk edip yaşamına Mars'ta devam edecek. Herkes buna inanıyor çünkü medya böyle söylüyor. Diğer tarafta Bill Gates için söylenenler: virüsü çıkardı, beynimize çip yerleştirecek, herkesi kontrol edecek. Medyada gücü olanlar istediğini kahraman istediğini düşman yapabiliyor. Bir dönem Bill Gates'in yiyecek sırasında beklediği görüntüler paylaşılıp adam övülüyordu. 1995'te internetten bahsettiği video paylaşılıp adamın ne kadar öngörülü olduğu söyleniyordu. Şimdi ne oldu da eleştiriliyor? İster inanın ister inanmayın Dünya'ya yön verenler var ve bunlar neyi nasıl düşünmemizi isterse büyük oranda öyle düşünüyoruz. Bill Gates'in yardımlar yaptığını söylemişsiniz. Çoğu insan da buna inanıyor. Birileri de o paraların farklı amaçlarla gönderildiğini söylüyor ki bana da mantıklı gelen bu. Sizce Afrika'daki insanlar Bill Gates'in ne kadar umurunda? Farkındaysanız gıda krizinden bahsediliyor. Pandemi sırasında en çok kazananlar ilaç şirketleri olduysa gıda krizinde de en çok kazananlar tarım yapanlar olacak. Bill Gates Türkiye dahil birçok ülkeden özellikle tarım arazisi satın alıyor. Ne yani? Dünyanın en zenginlerinden olan Bill Gates hobi olarak tarımcılığa mı başlıyor? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı