BİM hediye kartı nakite nasıl çevrilir?

Bu gibi hizmetlerin cılkını çıkarmayın artık. Netflix bile ücretsiz 1 ay kampanyasını bizim ülkeden kaldırdı.
Bu fırsatçılığınız yüzünden ülkede hizmet alınamaz oldu.
Fırsatçılıktan kastınız nedir? Zaten kartın parası verilmiş adamlar birşey kaybetmeyecek ki empati yapmanızı rica ediyorum elinizin altında 1000 TL bim hediye kartı olsa böyle birşey yapmak istemez misiniz?

Fırsatçılıktan kastınız nedir? Zaten kartın parası verilmiş adamlar bir şey kaybetmeyecek. Empati yapmanızı rica ediyorum. Elinizin altında 1000 TL BİM hediye kartı olsa böyle bir şey yapmak istemez misiniz?

Tamam ama kartın amacı başka. O amaca uygun bir davranış olmaz.

Fırsatçılıktan kastınız nedir? Zaten kartın parası verilmiş adamlar bir şey kaybetmeyecek ki empati yapmanızı rica ediyorum elinizin altında 1000 TL BİM hediye kartı olsa böyle bir şey yapmak istemez misiniz?

Bu gibi kurnazlıklar yüzünden firma belki hediye kartı veya çekiliş kartı gibi fırsatlardan kaçınacak.
Mevcut firma kendi ürünleri elden çıkarabilmek için yaptığı bir hizmettir.
Siz ürünü alıp iade etmeye çalışmanız veya bu gibi kartlarla para aklama yöntemine teşebbüsüne dönüşmeyeceği ne malum?

Son düzenleme:
Getir bana uludağ şekersiz limonata parasını vereyim.
Maalesef kurtarmıyor hocam 18L sıvıyağ isterseniz hemen yollayayım. Bu arada Uludağ ne Beypazarı varken.
Bu gibi kurnazlıklar yüzünden firma belki hediye kartı veya çekiliş kartı gibi fırsatlardan kaçınacak.
Mevcut firma kendi ürünleri elden çıkarabilmek için yaptığı bir hizmettir.
Siz ürünü alıp iade etmeye çalışmanız veya bu gibi kartlarla para aklama yöntemine teşebbüsüne dönüşmeyeceği ne malum?
Öncelikle kartı firmadan almadım yani parası verildiği için firmanın kaybedeceği birşey yok. Mesela siz o kartı 100 TL'ye alıyorsunuz 100 TL kullanıyorsunuz ki zaten kart içindeki para nakde çevrilemeyeceği için her türlü firma kar ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef kurtarmıyor hocam 18L sıvıyağ isterseniz hemen yollayayım. Bu arada Uludağ ne Beypazarı varken.

Öncelikle kartı firmadan almadım yani parası verildiği için firmanın kaybedeceği bir şey yok. Mesela siz o kartı 100 TL'ye alıyorsunuz 100 TL kullanıyorsunuz ki zaten kart içindeki para nakde çevrilemeyeceği için her türlü firma kar ediyor.

Siz firmanın piyar müdürü müsünüz?
Ben ileride bu gibi hizmetler veya avantajlar artsın ki kullana bilelim, şu devletin makus tarihi son bulsun yeter artık. Uyanıklı yapıldiği ıçın firmaların avantajlı işlerden uzak durmasını istemiyorum.
Ramazan ayında bu gibi kartlar ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı için verildi.
Belki bunlardan birisiniz belki değil. Ne için kullanacağınıza karışamam, lakin sözde hediye eden kişi veya kuruluş böyle kullanıldığını görse ve teredüt etse. Sizce etik ve hoş bir davranış mı?

Siz firmanın piyar müdürü müsünüz?
Ben ileride bu gibi hizmetler veya avantajlar artsın ki kullana bilelim, şu devletin makus tarihi son bulsun yeter artık. Uyanıklı yapıldiği ıçın firmaların avantajlı işlerden uzak durmasını istemiyorum.
Ramazan ayında bu gibi kartlar ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı için verildi.
Belki bunlardan birisiniz belki değil. Ne için kullanacağınıza karışamam, lakin sözde hediye eden kişi veya kuruluş böyle kullanıldığını görse ve teredüt etse. Sizce etik ve hoş bir davranış mı?
Aslında söylediklerinizde haklısınız zaten nakte çevirmek imkansıza yakın. Şuanda kart üzerinden alışveriş yapıyorum zaten.

Öncelikle kartı firmadan almadım yani parası verildiği için firmanın kaybedeceği birşey yok. Mesela siz o kartı 100 TL'ye alıyorsunuz 100 TL kullanıyorsunuz ki zaten kart içindeki para nakde çevrilemeyeceği için her türlü firma kar ediyor.
Kaç tane geliyorsa 100 liralık limonata istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı